Ana SayfaNasıl yapılır?Electroneum ile telefonda madencilik nasıl yapılır?

Electroneum ile telefonda madencilik nasıl yapılır?

- Advertisment -

Electroneum, mobil cihazlarda madencilik yapmayı sağlayan ilk kripto paradır. Telefonda Bitcoin madenciliği ve çeşitli diğer kripto paraların madenciliğe uygun olup olmadığı, nasıl yapıldığı bir araştırma konusuyken, Electroneum bunu şimdilerde sağlamaktadır. Günümüzde kripto para madenciliği telefonda mümkün kılan Electroneum uygulaması milyonu aşkın akıllı telefon kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Peki telefonda madencilik yapmak için ne gerekiyor?

Electroneum madenciliği nasıl yapılır?

Electroneum bilgileri ve değeri aşağıda görüldüğü üzeredir. Devlet sistemiyle uyumlu olması ve şeffaflık taşıması sebebiyle günümüzde oldukça popülerleşen Electroneum değer kazanmaya devam ediyor. Son 1 haftada %400 büyüyen ve geleceğin kripto paraları arasında olacağı düşünülen ETN’den dolaşımda 8 milyar adet bulunmaktadır. 21 milyar adet olması durumunda madencilik sona erecek ancak bu çok uzun bir süreç.

Madencilik yapmanın oldukça kolay olduğu ETN’yi çıkarmak için yapılması gerekenler:
  • Uygulamayı yukarıdaki bağlantıdan indirin.
  • Twitter, Facebook veya Website aracılığıyla kaydolun.
    (Websiteden kaydolmak için tıkla.)
  • Bilgilerinizi kullanarak uygulamaya giriş yapın.
  • Miner (Madenci) sekmesine giderek “Start Mining”e basın. (Madenciliği Başlat)

İşte bu!! Telefonunuz madencilik yapmaya başlayacak. Telefonunuzun kazım gücüne göre Hash Rate oranını, çıkarılan ETN adetini ve aktif madenci sayısını görebilirsiniz. Earn Free Coins ile ise bedava ETN kazanmanız mümkün.

Mobil Madencilik Deneyimi

Electroneum madenciliği yaparken elbette telefonunuz gerçek bir madencilik yapmayacak. En azından bilgisayarda olduğu gibi yüksek işlemci ve grafik kartı gücü kullanmayacak. Telefon madenciliğini yine güç tüketimi olsa da simülasyon olarak düşünebiliriz.

Karmaşık kriptografik problemleri çözmek için CPU tercih edilmektedir. Telefonda sahip olunan CPU gücü hesaplanarak madencilik başlatılmaktadır. Hash Rate madencilik hızını hesaplamaya yönelik bir değerdir ve madencilik başlatıldığı anda sahip olunan CPU gücüne göre hash rate oranı artış göstermektedir. Hash Rate ortalama olarak 30 – 50 H/s arasında değişiklik göstermektedir.

Merak edilen sorular

iOS’ta iPhone ile Electroneum madenciliği (ETN) nasıl yapılır?
Şu an için iOS sürümünü destekleyen resmi bir Electroneum uygulaması bulunmaktadır. Uygulama geliştirilmiş olmakla birlikte değerlendirme altındadır.

Ayda ne kadar internet harcıyor?
Kaba 30 günde 5MB civarında veri harcadığı rapor edilmiştir. 

Ne kadar pil harcıyor?
Electroneum CEO’sunun yaptığı açıklamaya göre simülasyon mining o kadar da çok güç tüketmiyor. Ayrıca telefonda aşırı bir ısınma da meydana gelmiyor. Galaxy S8 ile yapılan madencilikte paylaşılan resme göre cihaz 3 saatte %10 pil tüketmiş ve son üç saatte 107MB RAM kullanmıştır.

Ne kadar ETN kazanabilirim?
Pek çok insan Electroneum uygulaması ile günde 10 ETN çıkardığını iddia etmektedir. Telefonun hızı veya hash rate oranı elbette çıkarılacak ETN sayısını arttırmaktadır.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -