Ana SayfaAndroidDosya Aktarımın Da en Hızlı Yöntem !

Dosya Aktarımın Da en Hızlı Yöntem !

- Advertisment -

cep telefonları ve akıllı cep telefonları hayatımıza girdikten sonra ihtiyaç haline gelen fotograf ve video aktarımı yapmamamız için bir çok araç ve aracı uygulama kullandık kızıl ötesi bluetooth,whatsapp,mail gibi aracılar kullandık genel olarak telefonları birbirine yakın tutarak yaptıgımız bu işlemler çok agır ve yavaş bir şekil de veri aktarımı yaptı buda bizim için birazda olsa zaman kaybına yol açtı ama bunun kolay ve basit bir yöntemi bulunmaktadır sizlere bu gün wifi direct i anlatacağım.

bu işlem kesinlikle internet paketinizden veya kotanızı kullanmamaktadır.

wifi direct, iki tane WiFi bulanan  cihazın, birbirine bağlanarak dosya yollama işlemidir. wifi direct aynı bluetooth gibi dosya transveri yapan ama daha hızlı bir transfer gücüne sahip olan bir teknolojidir. örnegin iki wifi direct teknolojisine sahip olan cihazlar dakikada 2 gigabayt lık bir aktarım hızı ile veri ve dosya yollaya biliyor.

akıllı android telefonunuzda wifi bölümünü açıyorsunuz ve wifi direct i etkinleştirip tıpkı bluetooth daki gibi cihazlarınızı eşleştiriyorsunuz. sonra telefonunuzda paylşamak istedigiz dosya yada müzik fotograf video gibi mediyalarınızın özelliklerine girip wifi direct paylaş seçeneginden karşı tarafa yoluyorsunuz. bu işlem sayesinde daha hızlı bir şekilde dosya paylaşımı yapabiliyor olacaksınız.

wifii

 

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -