Ana SayfaAndroidTelefonunuzun Hafızasını Kolay Ve basit yolla Temizleme !

Telefonunuzun Hafızasını Kolay Ve basit yolla Temizleme !

- Advertisment -

Artık hayatımızın bütünü haline gelmiş olan akıllı Telefonlarımızın kimi zamana yeterli depolama alanı bulunmamaktadır veya hafızanız doludur gibi hatalar ile karşılaşabiliyoruz . ayrıca bu dolu hafıza sorunu ile birlikte gelen en büyük problemlerden biride telefonumuzun kasma yapması bunun önüne bir nebzede geçmek mümkündür.

Bu gün sizlere bunu nasıl yapabilirsiniz onu anlatıyorum.

sürekli geziyorsanız ve bu işlemi de navigasyon dan yardım alarak yani google maps ve apple maps ile yapıyorsanız telefonunuz harita hafızası genişlemiş hatta fazla bir şekilde birikmiş olabilir . Ama şöyle bir problem bulunmakta apple maps haritada ön yüklediginiz böylgeyi yada şehir i silmenize izin vermiyor. aynı durum google maps de geçerli degildir.

google maps için ilk olarak ana menüden çevrimdışı bölgeler kısmına gidin, istediğiniz yere dokunun ve sonra silin.

maps

bu işlemin tekrarını istemiyorsanız otomatik talimat verip aynı bölümden  30 sonra tekrarını engelliyorsunuz.

2. yöntem

android işletim sisteminde bulunan yerli yersiz fotograflar ve videolar bulunmaktadıtır. bunların bir çoğu virüs de olabilir öncelikle telefonunuzun içinde yer alan önemli fotograf ve videolarınızı bilgisayarınıza yedekleyin ve artından tümü silin .

ios işletim sistemi bulunan telefonlarınız da ise ilk önce icould a yedek alınız. sonra tümü silin .emin olun ki bu işlem sonucunda telefonunuzda bir rahatlama ve kasmanın azaldıgını göreceksiniz .

fhoto

3. yöntem

kullandıgınız arama motorundaki indirmeleri silin. yani cok önceden indirilen bir dosya veya fotograf yada bir apk dosyasını silin bu şekilde hafıza da yeterli alan yok şeklinde gelen hataları bir nebze de olsa azalmış olucaksınız.

tarayici

4. ve en son olan yöntem

genel olarak yaptıgımız şeylerden biri olan oyun ları indirip bir iki kere oynayıp sıkılıp yada unutup oyunun  orda kalması . eger telefonunuz da böyle oyun uyglumalar varsa bunları kaldırın bu da size hafıza açısından fazlaca avantaj saglıyacaktır.

b1

 

 

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -