Ana SayfaHaberlerÇalışanları taklit eden hırsızlar 66 bin dolarlık iPhone çaldı

Çalışanları taklit eden hırsızlar 66 bin dolarlık iPhone çaldı

- Advertisment -

Pahalı telefonlar üreten Apple doğal olarak dolandırıcı ve hırsızların iştahını kabartıyor. Farklı strateji ve yöntemler kullanan hırsızlar bu sefer alışık olmadığımız bir yol denedi. Apple da çalışanları taklit eden dolandırıcılar 66 bin dolarlık iPhone çaldı.

Apple mağazalarında tek tip giyinen çalışanların kıyafetlerini taklit eden hırsızlar mağaza çalışanı gibi davranarak hiç dikkat çekmediler. Apple’ın büyük mağazaları da bu işe oldukça müsait. Hiç dikkat çekmeyen hırsızlar Apple Store’da müşterilere bile yardım ettiler. Alınan bilgilere göre New York da bulunan mağazadan 20 ye yakın iPhone çalan hırsızlar geçen yıl aynı yöntemle çalınan Apple ürünleri ile birlikte 60bin TL ye yakın ürün çaldılar.

Apple mağazalarının sorumlusu olan Angela Ahrendts durumlar ilgili olarak mağazalarının güvenliğini yeniden elden geçirdi ve çok geçmeden farklı tişört ve belirleyici işaretleri kullanıma sundu. Her ne kadar bu güvenlik açığı bir fırsat olarak görünse de hırsızların yakalanmış olduğu da aldığımız bilgiler arasında.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -