Ana SayfaNasıl yapılır?Bilgisayardan Android'e uygulamalar nasıl yüklenir?

Bilgisayardan Android’e uygulamalar nasıl yüklenir?

- Advertisment -

Android uygulamalarını telefon veya tabletiniz üzerinden indirebileceğiniz gibi bilgisayar aracılığıyla da cihazınıza yüklemeniz mümkün. Bilgisayardan Google Play Store’u kullanarak nasıl uygulamala yükleneceğini öğrenmek istiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Google Play Store’dan sahip olduğunuz Android işletim sistemi bulunan akıllı cihaza uygulama yüklemek için Play Store (Uygulama Mağazası)’na kayıt olmanız gerekmektedir. Telefonunuz ya da tabletiniz Google Play’e hangi Gmail hesabından bağlıysa bilgisayardan giriş yapabilmek için o adresi kullanın. Play Store’un sağ üst bölümünden giriş yapabilir ya da giriş yaptıysanız bilgilerinizi görebilirsiniz.

Google Play Store’da oturum açtıysanız tarayıcınızın sağ üst köşesi resimdeki gibi görünecektir.

google-play-bilgisayar-indirme-uygulama

Yalnızca 3 Tıklama ile bilgisayardan Telefona uygulama indirin

Android cihaza bilgisayardan uygulama yüklemek için indirmek istediğiniz uygulamanın ismini arayın ve Uygulamanın hemen yanında bulunan “Yükle” butonuna tıklayın. Karşınıza uygulama ile ilgili izinler ve ücretliyse fiyat bilgisi çıkacaktır. Ayrıca birden fazla Android cihaza sahipseniz uygulamayı hangi aygıta yükleyeceğinizi seçebilirsiniz.

google-play-bilgisayar-indirme-uygulama-3

İndirmek istediğiniz uygulama cihazınızda yüklü değilse küçük yeşil kutucuğun içerisinde Yükle yazısı görünür. Uygulama kurulumu tamamlandıysa “Yüklendi” ibaresi ile karşılaşırsınız. Eğer “Yüklendi” yazısına tıklarsanız yüklenen cihaz haricinde farklı bir telefon ya da tablete uygulama indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayar üzerinden telefona ya da tablete uygulama indirmek ve otomatik olarak yüklemek istiyorsanız bu basit adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

google-play-bilgisayar-indirme-uygulama-2

Android cihazlardaki bu özelliği biliyor muydunuz? Uygulama indirmek için hangi yöntemleri kullanıyorsunuz?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -