Ana SayfaNasıl yapılır?Android telefonlarda Whatsapp sesleri nasıl kapatılır?

Android telefonlarda Whatsapp sesleri nasıl kapatılır?

- Advertisment -

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma servisi olan Whatsapp ayarlarına sitemizde düzenli olarak yer vermeye çalışıyoruz. Bu yazımızda Samsung, LG, Sony, HTC, General Mobile, Vestel Venüs gibi Android işletim sistemi kullanan telefonlarda Whatsapp seslerini kapatmayı anlatacağız.

Whatsapp bildirimleri sesli olarak, titreşimli olarak ve bildirim ekranına görüntülü olarak gelebilir. Biri mesaj gönderdiğinde sizin uyarılmanız için geliştirilmiş Whatsapp bildirimleri tarafından bazen rahatsız edilmek istemeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda Whatsapp’ın sesini kısma, titreşimini ya da diğer bildirimleri kapa yoluna gidebilirsiniz.

Whatsapp seslerini kapatmak istediğimizde bunu tüm kişilerden gelenler ya da bir kişiden gelen sesi kapatabilirsin. Bu özel konuşmalarda tercih edilen ayrı bir seçenek. Size iki şekilde de Whatsapp sesleri nasıl kapatılır anlatacağız.

Tüm kişilerden gelen sesleri kapatma

Android telefonunuzdan Whatsapp’a giriş yapın. Sesleri kapatmak için sağ üst kısımda bulunan ayarlar sekmesine girin. Üç nokta şeklinde olan icon Whatsapp’ın ayarlarını yapacağınız yeri açar. Açılan küçük pencereden ayarlar sekmesine giriş yapın. Karışınıza hesap, sohbetler, bildirimler, veri kullanımı gibi bir çok ayarın yapılabildiği bir ekran gelecek. Budan bildirimler kısmına giriş yapın. Bildirimler ekranından Whatsapp seslerini kısabilir, titreşimi kapatabilir ve bildirim seslerini (zil sesi) değiştirebilirsiniz.

Bir kişiden gelen mesaj seslerini kapatma

Bir kişi ile Whatsapp’dan konuşuyorsunuz ve o yazdığında Whatsapp sesi çalmasın istiyorsunuz. Bunun için o kişi mesaj geldiğinde Whatsapp bildirimlerini kapatabilirsiniz. Bunun için sesi kapatmak istediğiniz kişinin sohbet penceresini açın. Daha son kişinin adının sağında bulunan üç noktaya tıklayın. Buradan sessiz yazan yeri tıklayın. Karşınıza sohbeti sessize al yazan ve 8 saat, 1 hafta, 1 yıl gibi süre verebileceğiniz bir ekran açılır. Dilerseniz buradan tüm bildirimleri de kapatabilirsiniz. Bunun için en alttaki tiki kaldırın. Ok dedikten sonra o kişiden mesaj geldiğinde ses çalmayacak.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -
Their key characteristics are ease of use and modest system requirements. mostbet This feature is called Mostbet in-play betting and is available for most sports events. o’yinlarni Mostbet has over 20 titles for lotteries like Keno and Scratch Cards. mostbet uz After installing the application, open it on your Android device. depozitlar uchun