Ana SayfaNasıl yapılır?Android | Telefon görüşmelerini kaydetme nasıl yapılır?

Android | Telefon görüşmelerini kaydetme nasıl yapılır?

- Advertisment -

Android telefona sahipseniz yaptığınız telefon görüşmelerini kaydedebilir ve saklayabilirsiniz. Sizin için önem teşkil eden durumlarda, örneğin; ünlü biriyle telefon görüşmesi yapmak, sizin için acil ve önemli olan notlar, mahkemelik bir olay, telefon konuşmalarını kaydetmek ve telefonda kayıtlı olarak saklamak mümkün.

Telefon konuşmasını kaydetmek için birden fazla sebep olabilir ve biz işin bu kısmına değil, nasıl yapılıyor olduğuna bakacağız. Uygulamanın adı Arama Kaydedici.

Bilgilendirme: Birinin telefonunu kişiden habersiz olarak kaydetmek ve 3. kişilerle paylaşmak ülke yasalarınca suç olarak kabul edilmektedir. Bu konuda herhangi bir sorumluluk almadığımızı, ileride yaşanacak olası durumlarda suç işlemiş sayılabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Bilgilendirme 2: Banka görüşmeleri, servis sağlayıcıları vs. konuşma öncesinde konuşmaların kayıt altına alındığını size bildirmektedir. Siz de bu şekilde yasanın izin verdiği şekilde arama kaydetme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

telefon-gorusmesi-kaydetme-nasil-yapilir-2

Telefon aramalarını nasıl kaydedebilirim?

Telefon aramalarını kaydetmek için Google Play’de birçok uygulama bulunuyor. Ancak size tanıtacağımız uygulama Arama Kaydediciler arasında en çok indirilen ve kolay kullanıma sahip. Pro versiyonuna para ödemeden bu uygulama ile işinizi ücretsiz ve hızlı şekilde halledebilirsiniz.

Uygulamayı indirdiyseniz Ayarlar’a gidin. Buradan Aramaları Kaydet (Record Calls) ‘ı işaretleyerek yapacağınız konuşmaları kaydedilebilir olması için aktifleştirin.

Bu ayarı yaptıysanız “Medya Ayarları” na gidin. Dosya tipini “Wav” olarak seçin. Audio Source seçeneğinde ise “Mic” (Mikrofon) kutucuğunu işaretli duruma getirin. Dilerseniz uygulamayı kapatalım ve arkadaşlarımızla, sevgilimizle ya da ailemizden herhangi biriyle görüşme yapalım. Aramayı başlattığınızda ekranda kırmızı bir işaret çıkacaktır. (Bildirim çubuğunu aşağı çekmeniz size konuşmanın kaydedildiğini gösterecektir.)

telefon-gorusmesi-kaydetme-nasil-yapilir-3

Görüşme bittiğinde yaptığınız arama kaydıyla ilgili bilgi alırsınız. Bu bilgi çubuğuna dokunduğunuzda kaydı paylaşabilir, dinleyebilir ya da silebilirsiniz. Bunun yanında kaydın ne kadar sürdüğünü, boyutunu öğrenebilirsiniz.

telefon-gorusmesi-kaydetme-nasil-yapilir-4

Ayarlar üzerinden ses kayıtlarını bulut depolama hesabına yüklemek, Micro SD (Hafıza kartı) karta taşımak ve oraya kaydetmek mümkün.

Öneri: Google Voice uygulamasını kullanıyorsanız arama esnasında 4’e basıp, kayıtları Gmail hesabınıza aktarabilirsiniz. Yalnızca yapılan çağrıları değil, size gelen aramaları da kaydetmek mümkün. Eğer bu uygulamadan memnun kalmadıysanız Record My Call, InCall Recorder gibi uygulamaları da deneyebilirsiniz.

telefon-gorusmesi-kaydetme-nasil-yapilir-5

Bilgi: Arama Kaydedici uygulamasını indirmek için buraya gidin. Arama Kaydedici apk uygulaması sitemizde bulunmamaktadır. Google’da yapacağınız araştırma ile apk versiyonunu kolayca edinebilirsiniz. Arama Kaydedici uygulaması Türkçe dilinde çalışmaktadır.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -