Android silinen fotoğrafları geri getirme nasıl yapılır?

-sponsor-

Android kullanıcılarının en çok sıkıntı çektiği durumlardan biri de silinen fotoğrafların geri getirilememesidir. Android telefonların pek çoğunda geri dönüşüm kutusu bulunmadığından silinen dosyaları görebileceğiniz bir klasör bulunmamaktadır. Bu sebeple silinen resimleri geri getirmek mümkün olmamaktadır. Neyse ki silinen fotoğrafları kurtarmak için Google Play’de pek çok uygulama bulunuyor ve bu yazımızda en çok kullanılan ve yüksek puana sahip uygulamalardan biri olan DiskDigger Photo Recovery ile nasıl kurtarma yapacağınızı anlatacağız.

Bu yazıda neler okuyacağız?

DiskDigger nedir?

DiskDigger, bir fotoğraf kurtarma aracıdır ve Android için kullanabileceğiniz ideal silinmiş resimleri geri yükleme uygulamasıdır. Android telefonda rootsuz telefon kurtarmanın yollarını arayan kullanıcılar DiskDigger yardımıyla isteklerini gerçekleştirebilir ve kısa süre içerisinde sildiği resimleri Android telefon veya tablet için geri yükleyebilir. DiskDigger Türkçe dilde hizmet vermiyor olsa bile kolay bir kullanıma ve basit tasarıma sahip olduğundan kısa sürede uygulamanın nasıl kullanıldığını anlayarak kurtarma yapabilirsiniz.

DiskDigger nasıl kullanılır?

DiskDigger’de dahili ve harici hafızada (microSD kart) bulunan, silinmiş resimleri geri getirmenin yolunu sunmaktadır. Yanlışlıkla silinen ve formatlanan cihazda, hafıza kartındaki fotoğrafları geri getirmek DiskDigger ile mümkündür. Kurtardığınız fotoğrafları telefonda dilediğiniz yere kaydetme, Google Drive, Dropbox ve E-posta yoluyla kaydetme mümkündür.

Bir hatırlatmada bulunmak gerekirse DiskDigger telefonda az yer kaplasa bile kapsamlı bir şekilde kurtarma yapmakta ve eş zamanlı olarak kurtarılan resimleri tarama ekranında göstermektedir. Eğer cihazınız rootlu değilse basit bir tarama yapılacak ve belirli thumbnail ve önbellek dosyaları incelenerek kurtarma gerçekleştirilecektir. Ancak rootlu bir Android telefona sahipseniz daha fazla fotoğraf kurtarma hatta videoları bile geri getirme şansına sahip olacaksınız.

DiskDigger – Photo Recovery (Fotoğraf Kurtarma), resimleri geri getirmenin yanı sıra temizleme işlemi de gerçekleştirmektedir. Telefondaki tüm resimleri kalıcı olarak silme ve geri getirilme sonucunda telefonun hafızasını dolduran görseller “Clean Up” yoluyla temizlenmektedir. Bunun yanında “Wipe free space” kullanarak silinmiş fotoğrafları da silmek mümkün hale gelmekte ve geri kurtarılamayacak biçimde silinmektedir.

DiskDigger nasıl indirilir?

DiskDigger iki versiyondan oluşmaktadır. Aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak Google Play üzerinden Android telefon veya tablet için indirme işlemini başlatabilirsiniz. Uygulamanın ücretli versiyonunu satın alarak – DiskDigger Pro, daha fazla özellikten faydalanabilirsiniz. Ancak ücretli uygulama satın almak işinize yaramayabilir. Dosyaların tümünü kurtarmak için Android telefonu rootlamak ve ardından uygulamayı çalıştırmak daha faydalı olacaktır.

Android için indir

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz