Ana SayfaListelerAndroid için En İyi Ekran Kilidi Koyma Uygulamaları

Android için En İyi Ekran Kilidi Koyma Uygulamaları

- Advertisment -

Şimdilerde tüm bilgilerimizi ve dosyalarımızı akıllı cihazlarımızda saklamaya başladık. Her ne kadar tüm verilerimiz el altında görünse ve rahatlıklıkla dosyalarımıza ulaşabiliyor olsak da bu yenilik bir problemi beraberinde getiriyor. Akıllı cihazlara taramızca erişilebiliyor olması, bu işlevi üçüncü kişilerin de yerine getirebiliyor olmasını sağlıyor. Yani cihazımızın ekran kilidi başkalarınca açılabilir ve normal yoldan Galeri, Facebook, Whatsapp yazışmaları, Dosya Yöneticisi gibi uygulama ve araçlara erişim sağlanabilir.

Örneğin: Sevgiliniz veya aile bireyi tarafından sizin için önem taşıyan, gizli dosyalar görüntülenebilir. Bu da hoş olmayan tartışmalara veya hoşnutsuzluklara yol açabilir. Peki telefondaki verilere yalnızca ben ulaşabileyim diyorsak ne yapabiliriz? Buna çözüm olarak Android telefonumuza ekran kilidi şifresi uygulaması indirebiliriz. Kilit ekranı koyma, uygulamaları şifreleme ve uygulamaya giriş yapılmasını engelleme, uygulama açıldığında PIN kodu, şifre veya desen isteme atamasını gerçekleştirebiliriz.

Peki telefonda bir uygulamaya şifre koymak; galeri, dosya yöneticisi, Facebook, Instagram, Whatsapp gibi uygulamalarda giriş izni amacıyla şifre istemek için hangi uygulamayı tercih edebiliriz? Android için en çok indirilen ve popüler olan ekran kilidi koyma uygulamaları hangisi ? İşte yanıtlar…

1- Next Lock Screen

Microsoft tarafından geliştirilen ekran kilidi koyma uygulamasını indirerek, iş yerinde, evde ve diğer çeşitli mekanlarda cihazınıza başkalarının erişmesini engellemek, ekran kilidiğini açtığında belirlediğiniz uygulamalara giriş yapılmasını bloklamayı sağlayabilirsiniz. Özelleştirilmiş kilitleme, bildirim ve uygulama yönetimi ayarlamaları yapılabilir. Bunun yanında ekran kilidi üzerinden rehber, kamera, flaş ışığı, bluetooth, takvim, hava durumu, müzik player ve duvar kağıdı gibi araçları yönetebilirsiniz.

Ücretsiz indir

2- Kilit (AppLock)

Popüler uygulama kilitleme uygulamaları arasında yer alan AppLock, 200 milyonu aşkın indirme sayısıyla alanında liderliğini koruyor. Gelişmiş arayüzü ve stabil çalışması sebebiyle en çok indirilen kilit ekranı araçlarından biri olan AppLock ile dilediğiniz uygulamaya şifre koymanız mümükün. Parmak izi sensörü özelliğini de içerisinde barındıran AppLock’ta bu özellikten faydalanmak için işletim sisteminin 6.0 olması gerekiyor.

Ücretsiz indir

3- Go Locker

Launcher uygulamalarıyla öne çıkan GO Dev Team X tarafından geliştirilen Go Locker sayesinde uygulamaları kilitleyebilir, güvenliğinizi sağlamak ve seçtiğiniz uygulamalara erişimde şifre istemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Android ile uyumlu ve temiz arayüzü bulunan Go Locker, 50 milyonu aşkın indirme sayısına sahip.

Ücretsiz indir

4- Locker Master

 Çeşitli efektlerle donatılmış locker master, hem daha farklı bir görünüm hem de güvenlik hizmeti sunuyor. Bünyesinde gitar çalarak kilit açma, kendin yap edit1- Next Lock Screenörü, kendine özgü şifreleme yöntemleriyle eğlence arayışında olanların tercih edebileceği kilit ekranı oluşturma aracını bağlantı adresini kullanarak indirebilirsiniz.

Ücretsiz indir

5- Smart AppLock

Uygulamaları korumak için desen, şifre, PIN veya hareket ile şifreleme yapmak Smart AppLock’ta mümkün. Uygulama şifrelemenin yanında uygulama parlaklığını ayarlama, ekran döndürme ayarları, otomatik ekran kapanmayı engelleme, gelen ve giden aramaları engelleme, çoklu uygulaması şifresi oluşturma desteği Smart AppLock’un öne çıkan özellikleri arasında.

Ücretsiz indir

 İlginizi çekebilir: 

Whatsapp iki adımlı doğrulama nasıl etkinleştirilir?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -