Ana SayfaNasıl yapılır?Xiaomi Mi A1 Android 9 Pie güncelleme nasıl yapılır?

Xiaomi Mi A1 Android 9 Pie güncelleme nasıl yapılır?

- Advertisment -

Xiaomi A1 kullanıcıları merakla yeni Android güncellemesini beklerken gerekli duyuru gerçekleşti. Xiaomi A1 modeli için Android 9.0 (Pie) güncelleme yapılabilir ve cihaz kararlı son sürüme yükseltilebilir. Bu yazımızdan yararlanarak Xiaomi A1’de Android versiyon yükseltmenin nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Hatırlatma yapmak gerekirse Xiaomi güncellemeleri bölgesel ilerlediğinden şu anda sadece Avusturya ve Hollanda’da güncelleme yapılabilir. Ancak beklemek istemiyorsanız zorunlu update işlemini Xiaomi A1 için gerçekleştirebilirsiniz.

OTA ile Xiaomi A1 Android 9 Pie güncelleme nasıl yapılır?

OTA üzerinden zorunlu güncelleme yapmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

  • SIM kartınızı çıkarın.
  • Ayarlar > Uygulamalar’a gidin ve aşağıdaki uygulamaların önbellek dosyalarını temizleyin:
    Google App, Google Framework, Google Play Services, Konum (Location) Servisi
  • Cihazınızı yeniden başlatın.
  • Cihaz yeniden başlatıldığında VPN uygulaması yükleyin veya yüklü olan VPN’i başlatın.
  • VPN uygulaması üzerinden Hollanda veya Avusturya’ya bağlanın.
  • Ayarlar > Yazılım güncelleme’ye gidin ve mevcut güncellemeyi manuel olarak gerçekleştirin.

Xiaomi A1, Android Pie güncellemesi yukarıdaki adımlar yoluyla gerçekleştirilebilir. Ülkemize önümüzdeki günlerde gelmesi beklenen Android 9.0’ı daha fazla beklemek istemeyen kullanıcılar yukarıdaki adımları başarıyla gerçekleştirdiklerinde yazılım yükleme işlemini başlatabilirler.

Güncelleme indirme ve kurulum yapmayı gerektirir. Bu işlem otomatik olarak 30 dakika kadar bir sürede gerçekleşecektir, ancak internet bağlantı hızınıza göre sürede değişiklik meydana gelebilir. Eğer güncelleme noktasında başarılı olamadıysanız yukarıdaki adımları tekrar deneyin.

Android 9 Pie, Xiaomi Mi A1 için geniş ölçüde yenilikler ve iyileştirmeler sunmaktadır. Yeni kullanıcı deneyimine sahip olmak için siz de güncellemeyi başlatabilirsiniz. Xiaomi A1 güncelleme sorunlarınızı bizimle yorum bölümünde paylaşın.

Xiaomi’yi çalıştıran MIUI 8 ve üzeri arayüzlerde 3 farklı ekran görüntüsü alma yolu olduğunu biliyor muydunuz? Yazımızı inceleyin ve cihazınızda ekran fotoğrafının nasıl yapıldığının yöntemlerini keşfedin.

Xiaomi modellerinde ekran görüntüsü alma nasıl yapılır?

- Advertisment -

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -