Ana SayfaNasıl yapılır?Whatsapp mesajlarım geç geliyor, neden? (Android, %100 Çözüm)

Whatsapp mesajlarım geç geliyor, neden? (Android, %100 Çözüm)

- Advertisment -

     Whatsapp mesajlarım geç geliyor diyorsanız ve karşı tarafın sohbet üzerinden gönderdiği mesajları çok geç görüyorsanız yapmanız gereken işlemleri aşağıya maddeler halinde sıralıyoruz. Bu işlemler Android işletim sistemli Samsung Galaxy, HTC, LG, Casper Via, G.M Discovery, Piranha, Huwaei, Sony Xperia ve diğer android telefonlarda yaşanan sıkıntıların çözümü olmakla beraber aşağıdaki yazılı olan uygulama yöntemlerini diğer işletim sistemleri için de yapabilirsiniz. Bunun yanında başka bir konuda da bahsetmiştik fakat Whatsapp mesajları almada hata ve sorun yaşıyorsanız yine aşağıdaki maddeleri takip ederek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 • Eğer Whatsapp uygulamasında gönderilen mesajlarınız ya da yazışma esnasında alınan mesajlar geç geliyor, ve geç görünüyorsa öncelikli olarak internet bağlantısından emin olmanız gerekiyor. 
  ”Evet, kontrol ettim, internete bağlı hiçbir sıkıntı ve sorun yok” diyorsanız;
 • İnternet bağlantısının sinyal gücüne bakın. Eğer Wi-fi’dan bağlanıyorsanız ve uzaktaysanız internet sağlayıcı ile aranızdaki mesafeden dolayı Whatsapp’ta bir yavaşlama söz konusu olabilir.
 • İnternette dolaşıyorum ancak yalnızca Whatsapp’ta yavaşlama sorunu var, gönderilenleri çok geç alıyorum diyorsanız APN ayarlarınızı kontrol edin. Apn ayarlarına göz atmak ve ayarlama yapmak için buraya tıklayın.
 • Bildirim sesleri almadığınızdan dolayı geç görüyor olabilirsiniz. Eğer mesaj geldiğinde ses çıkmıyorsa Whatsapp uygulaması açıkken Menü tuşuna basarak > Ayarlar > Bildirimler bölümünden gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.
 • Hala Whatsapp’taki bu sıkıntıyı gideremediyseniz daha profesyonelce işlemlere giriş zamanı. Push Notification Fixer (Bildirim Tamir Edici) uygulamasını buradan indirin. Heartbeat Interval’a gelip burada Recommended (Tavsiye Edilen) süreyi seçip kaydedin.
 • Whatsapp’ı kaldırıp, tekrardan yükleyin. Bu Whatsapp uygulaması için temizlik manasına geldiğinden mesajları geç almada ve hataları gidermede faydalı olabilir.
 • Hangouts uygulamasını açın. Menü tuşuna basarak tüm hesaplarınızın oturumunu kapatın. Ardından Hangouts uygulamasını tekrardan başlatıp oturum açın.
 • Whatsapp’a Wi-fi üzerinden bağlanıyorsanız Ayarlar > Kablosuz Ağ Ayarları > Menü Tuşuna basın > Gelişmiş > Uyku Modundayken Kablosuz Bağlantıyı Açık Tut’u Her zaman şeklinde değiştirin.
 • Android OS 4.4 işletim sistemi var ise Kablosuz Optimizasyonu ayarını devre dışı bırakın. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin.
  Ayarlar > Kablosuz > Menü Tuşu > Gelişmiş > Kablosuz Optimizasyon.
- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -