Ana SayfaNasıl yapılır?Vodafone numara engelleme nasıl yapılır?

Vodafone numara engelleme nasıl yapılır?

- Advertisment -

Günlük hayatta telefona daha fazla yer veriyor oluşumuz, mobil cihazlara odaklanmamıza sebebiyet veriyor. Bu yüzden yaşantımızda çok fazla yer edinen akıllı telefonlarla ilgili daha fazla araştırma yapıyor ve bu ölçüde yeni bilgilere ulaşmaya çalışıyoruz. İletişim noktasında hemen her ihtiyacımızı karşılayan mobil cihazlar sayesinde dilediğimiz kişiyi arayabiliyor veya aramaları yapılandırabiliyoruz. Operatörler aracılığıyla arama yapma, mesaj yollama ve diğer iletişim yöntemlerini kullandığımız mobil aygıtlar üzerinden gelişmiş numara yönetim sistemi şansına da sahip olabiliyoruz.

Bu yazımızda numara yönetimine ilişkin, Vodafone hat kullanıcılarının yararlanabileceği gelen çağrıları engelleme, istenmeyen numaraların aramasını engelleme ve numaranın sizi aramasını bloklama gibi ayarlamalardan bahsedeceğiz. Hali hazırda Vodafone’un numara engellemek için kendine ait bir servisi bulunmuyor. Ancak teknoloji camiasında çareler tükenmiyor. Vodafone’da numara engelleme noktasında yararlanabileceğimiz üçüncü parti uygulamalar bulunuyor ve Android,iOS veya Windows Phone için arama engelleme uygulaması indirerek, herhangi bir farklılık taşımasa bile Vodafone hattınızda bulunan ve sizi rahatsız eden numaraları engelleme işlemini gerçekleştirmeniz, sizi tekrar rahatsız etmemek üzere aramasından rahatsız olduğunuz kişiyi bloklamanız mümkün.

Peki Vodafone engelleme kodu ile engelleme yapma ve SMS aracından mesaj atarak rahatsız eden kişiyi engelleme mümkün olmadığından, alternatif olarak hangi yöntemi kullanabiliriz? Ücretsiz Vodafone numara engellemek ve arama kısmından numara engelleme şifresi ya da kodu kullanmaya gerek kalmadan hangi işlemi uygulayabiliriz? Cevabımız tabii ki de uygulamalar. Android (Samsung Galaxy, LG, HTC, Casper ve diğer), iOS (iPhone), Windows Phone (Lumia) işletim sistemlerinden hangisine sahip olursanız olun, indireceğiniz Vodafone call blocker yani numara bloklama uygulamasını indirerek gelişmiş numara yönetim sistemine, bilinmeyen ve özel numaraları engelleme imkanına sahip olabilirsiniz.

Vodafone numara engellemek için indirilebilecek uygulamalar

Çağrı Engelleyici 

En popüler çağrı engelleme uygulamaları arasında yer alan bu aracı indirmek için uygulama başlığının üzerine dokunun.

İNDİR

Call Blocker Free

Ücretsiz hizmet veren, numara bloklayıcı uygulaması en çok beğenilen ve sevilerek kullanılan araçlar arasında yer alıyor.

İNDİR

Numara Engelleme 

Gelişmiş engelleme özellikleriyle öne çıkan bu aracı Vodafone için ücretsiz yükleyebilirsiniz.

İNDİR

 

Arama Engelleme 

Kendini güncelleyen yapısıyla kullanıcılara daha gelişmiş engelleme özellikleri sunan ve hemen tüm ihtiyaçları karşılayan Vodafone arama engelleyiciyi indirmek işinizi kolaylaştırabilir.

İNDİR

Vodafone hattından numarayı nasıl engelleyebilirim?

Yukarıda bahsi geçen uygulamalar kişinin tanımlı olduğu hat hangi operatöre tanımlı olursa olsun, gönderdiği çağrıyı engelleme, SMS yollamasını kapatmanız mümkün. Bunun yanında engellenen kişinin engelini açmak da yine uygulama özellikleri arasında yer alıyor.

Peki siz Vodafone’da numara engelleme yöntemlerinden hangisini tercih ediyorsunuz? Kullanıcılara tavsiye ettiğiniz ve memnun kaldığınız bir uygulama var mı?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -