WeChat

- Advertisment -

WeChat kullanıcılarının internet üzerinden ücretsiz mesajlaşmasını sağlayan bir mobil uygulamadır.  Messi’nin de reklamda söylediği gibi, görüntülü konuşma yapmanızı, dosya transfer etmenizi ve en önemli ücretsiz mesajlaşmanızı sağlar. Turkcell, Vodafone ve Avea için ücretsiz olan WeChat Nokia, iPhone, Blackberry, Samsung’a uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Uyumluluk durumuna baktığımızda WeChat Whatsapp’a rakip olmak için dersine iyi çalışmışa benziyor. Çünkü WeChat’in, Apple Store’da, Google Play’da, Windows Phone’da Blackberry OS5 ve Blackberry OS6.0 için ayrı ayrı uyumlu versiyonları mevcut. Nokia için de tüm verisiyonları bulunan WeChat’in Nokia S40, Symbian dokunmatik ve Symbian normal klavyeli versiyonları da mevcut.

Aynı zamanda Whatsapp’ın bize göre en büyük eksiği olan bir özellikte WeChat sayesinde kullanıma sunuluyor. Çünkü WeChat’i web üzerinden yani bilgisayarınızdan kullanmak mümkün.

WeChat’i bilgisayardan kullanmak istiyorsanız burayı ziyaret edin.

WeChat indir

WeChat’in tüm versiyonlarını buradan indirebilirsiniz.

mobilkaynak-wechat

WeChat nedir, özellikleri nelerdir?

WeChat’in özellikleri oldukça fazla. Yani Whatsapp mı yoksa WeChat mi kıyaslaması söz konusu bile olamaz.

Grup konuşması

WeChat’de grup konuşması yapmak mümkün. Birden fazla kişiyi sohbete dahil edebilir, ister yazılı isterse sesli ya da videolu olarak görüşme yapabilirsiniz. Aynı zamanda BB Mesenger dan tanıdığımız kod okutarak sohbete davet etmek ya da katılmak WeChat ile yeniden geliyor. WeChat bunun için QR kodu teknolojisini kullanıyor.

Sohbet Geçmişi Yedeklemesi

WeChat konuşmasını yedeklemek, WeChat konuşmasını geri yüklemek mümkün. Örneğin bir mobil cihazınızda ya da telefonunuzda yaptığını konuşmayı başka bir telefona ya da mobil cihaza geçtiğinizde yeniden geri yükleyebilirsiniz.

Görüntülü Konuşma

WeChat ile arkadaşlarınızla görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Bunun için WeChat 4.2 versiyonu kullanıyor olmanız lazım. WeChat son sürümü indirmek için WeChat indirme sayfasını ziyaret edin.

WeChat ve Sosyal Ağ

WeChat’i Facebook gibi kullanabilirsiniz. Yani anları paylaşabilir, arkadaşlarınızın fotoğraflarını ya da diğer paylaştıklarını görebilirsiniz.

Sesli Sohbet

WeChat’i kullanarak arkadaşlarınıza sesli mesaj gönderebilirsiniz. Yani internetiniz ve WeChat’iniz varsa artık konuşmak ve mesajlaşmak için ekstra bir para ödemenize gerek kalmayacak.

WeChat’de arkadaş bulmak

WeChat’de mevcut arkadaşlarınızla iletişim halinde olduğunuz gibi yeni arkadaşlar bulmakta mevcut. Bunun için WeChat eğlenceli ve bir o kadar da ilginç bir yol izlemiş. WeChat’de arkadaş bulmak için konum bilgilerinizi açıyorsunuz. Yeriniz belli olduktan sonra telefonu sallıyorsunuz ve size en yakın başka bir WeChat kullanıcısına bağlanıyorsunuz. Rastgele seçtiğiniz bu arkadaşa merhaba deyin.

WeChat’e üye olmak, WeChat yardım ya da hataları konusunda detaylı konulara gene sitemizde yer vereceğiz.

- Advertisment -

2 YORUMLAR

 1. mersinde olan bayanlar ben murat mersinden
  kalin ve damarli seven bayanlar bulusup sevismeye ne dersiniz mersin disi aramasin bayanlar wapsap 05064942008

 2. ben murat bayanlar
  mersinde sevismek isteyen bayanlar tanisalim ben murat mersinden
  kalin ve damarli yemek isteyen bayanlari beklerim yanliz mersin mersin
  wapsap 05064942008
  yanlizz mersin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -