Ana SayfaNasıl yapılır?Twitter mesaj dizileri kolayca nasıl blog yazısı gibi okunur?

Twitter mesaj dizileri kolayca nasıl blog yazısı gibi okunur?

- Advertisment -

Twitter, dünya genelinde en çok tercih edilen sosyal medya araçlarından biridir ve çoğu kullanıcısı tarafından en az bir kere ziyaret edilen aktif platformlardandır. Kişiler burada genellikle ilgi duydukları kullanıcıları takip ederler ve paylaşılan içerikleri okurlar. Ancak kimi zaman uzun formatta yazılmış yazıları okumak bizler için zor olabilir. Bu Twitter’da mesaj dizisi (thread) olarak geçer ve tweet aralarında diğer kullanıcıların yorumlarını, hareketlerini gördüğümüzden hızlı okumada bir engel olabilir. Her tweeti açmak ve okumaya çalışmak, diğer tweete geçmek yerine size bir yöntem sunuyoruz. Tıpkı bloggerların sitelerinde paylaştığı yazılar gibi, Twitter uygulamasındaki mesaj dizilerini okuma şansına sahip olabilirsiniz. Eğer aktif bir twitter kullancısı iseniz, dizileri okumaktan keyif alıyor ve bunu daha veirmli hale getirmek istiyorsanız size anlatacaklarımıza kulak verin.

Twitter mesaj dizileri nasıl hızlı ve kolay şekilde okuyabiliriz?

Öncelikle hatırlatmakta fayda var ki bunu yapabilmek için aygıtınızda Google Chrome web tarayıcısının olması gerekiyor. Anlatacaklarımızı gerçekleştirebilmek, Twitter’i blog yazısı gibi görüntülemek için Google Chrome’u kullanacağız. Lütfen aşağıdaki adımları uygulayın.

Twitter dizilerini hızlıca okumanın yanında sosyal medya uzmanları veya diğer benzer pozisyonda olanlar bu aracı kullanarak içeriğin kopyasını alabilir ve çalışma verimliliğini arttırabilir.

Twitter dizelerini hızlıca okumak için Google Chrome eklentisi (Masaüstü)

  1. Twitter’ı blog yazısına çevirmek için uygulanabilecek en kolay yöntem Thread Reader isimli Chrome eklentisini kurmak olabilir. Bu eklenti herhangi bir kişinin tweetlerini unroll (genişletmek ve metin yazısına çevirmek) etmek işlemini gerçekleştirir. Aracı indirmek için Google’a uygulama adını yazabilir veya Google Chrome Store’u kullanabilirsiniz. 
  2. Eklentiyi başarıyla kurduysanız bir sonraki adıma geçebiliriz. https://threadreaderapp.com/login adresine gidin ve Twitter hesabınızla giriş yaparak uygulamaya izin verin.
  3. Twitter’da blog yazısına dönüştürmek istediğiniz diziyi seçin ve ek seçeneklerden -Unroll in Thread Reader’a basın.
  4. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra yeni bir pencere açılacak ve tweetler blog yazısı stilinde görüntülenecektir.

Twitter dizelerini hızlıca okumak için uygulama (Android)

Dizileri mobil cihazımızda okumak için de aynı uygulamadan yararlanabiliriz. Kullanımı son derece basittir ve tek bir adımla twitter dizileri blog dizilerine dönüştürülebilir. Aşağıdaki adımları uygulayın.

  1. Thread Reader uygulamasını Play Store’dan indirin.
  2. Uygulamayı indirdikten sonra Twitter uygulamasına girin ve görüntülemek istediğiniz dizeye gelin.
  3. Paylaş butonuna basın ve buradan Thread Reader uygulamasını seçin.
  4. Yazı yeni pencerede, uygulama içerisinde açılacak ve blog posta dönüştürülecektir.

Twitter kullanıcıları için ufak bir ayrıntı olan bu yöntemin faydalı olmasını umuyoruz. Konu ile alakalı görüşlerinizi ve isteklerinizi yorum bölümünde bekliyoruz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -