Ana SayfaNasıl yapılır?Android Telefonda Daha Hızlı Yazmak için İpuçları

Android Telefonda Daha Hızlı Yazmak için İpuçları

- Advertisment -

Android telefonda daha hızlı yazmanızı sağlayan detaylı bir rehber hazırladık. Yazımızda kolay biçimde klavyeyi kullanmayı ve daha hızlı yazmaya yarayan bir uygulamayı ve gelişmiş yöntemi ele alacağız.

Günümüzde internet bağlantısına sahip olan ve iş hayatında bilgisayar veya akıllı telefonu tercih eden her bir kullanıcının iyi biçimde ve hızlıca yazmaya ihtiyacı var. Bu beceriden yoksun olmak zamanımızı boşa harcamaya yol açtığı gibi verimliliğimizi de azaltmaktadır. Benzer şekilde Whatsapp, Facebook Messenger, Instagram vb. yazmaya dayalı chat uygulamalarında arkadaşlarımızla farklı alanlarda iletişime geçmek için hızlı yazmaya ihtiyaç duyabiliyoruz. Tüm bunlardan hareketle hazırladığımız rehber ile Android telefon klavyesini kullanarak daha hızlı yazmanızı amaçlıyoruz. Değineceğimiz uygulama ve gelişmiş bir yazım tekniği ile androidde kolay ve hızlıca yazmaya başlayabilirsiniz.

Android telefonda nasıl daha hızlı yazılır?

Bu başlık altında “Android telefon veya tabletlerde nasıl daha hızlı yazılabilir?” sorusuna yanıt arayacağız ve farklı metodlardan faydalanacağız. Android cihaz üzerinde yazım tekniğinizi geliştirmek için tüm yöntemlere göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Özelleştirilmiş klavye uygulaması kullanın

Telefonda yüklü gelen klavye uygulamasının şüphesiz pek çok özelliği bulunuyor, ancak üçüncü parti uygulamalar da iyi ve seri yazmada bize azımsanmayacak fırsatlar sunuyor. Parmağın daha kolay erişimini sağlayan, titizlikle tasarlanan, sürekli güncellenen ve arayüz noktasında geliştirmeler yapılan klavye uygulamaları daha etkili olabilir. Google Play Store’da bu amaçlara hizmet eden pek çok hızlı yazmayı sağlayan klavye uygulaması bulunuyor ancak içlerinden en çok tercih edileni ve en iyilerden biri olmayı hak edeni SwiftKey Keyboard uygulaması olabilir. Görsel ve teknik açıdan çok sayıda kişiselleştirme özelliğine sahip olan SwiftKey kolaylık ve yüksek derecede verimlilik sağlamaktadır. Eğer telefonda daha hızlı yazmak istiyorsanız seçiminizi bu klavye uygulamasından yana kullanabilirsiniz.

Yazacaklarınızı tahmin eden uygulama kullanın

Yazdıklarınızı tahmin eden ve bu doğrultuda size seçenekler sunan bir uygulamayı tercih etmek en akıllıca adım olacaktır. Yazdığımız bir metinde çok sayıda kelime bulunuyor ve hepsi için tüm harflere basmak yerine sunulan önerileri kullanmak işinizi kolaylaştırabilir.

Google Ses ile yazmayı kullanın

Google ses ile yazma özelliği sayesinde konuşarak ağzınızdan çıkanları kelimeye dönüştürebilirsiniz ki bu sizin için en iyi yöntemlerden biri olabilir. Yalnızca telefona doğru konuşarak uzun cümleleri metne dönüştürmeniz oldukça kolaydır. Google sesi metne çevirmede birtakım gelişmeler yaşamıştır ve bu sürmektedir, ancak bazen sesinizi yanlış tanımlama gibi hatalar yapabilmektedir.

Gboard uygulamasını kullanın

Gboard, Swift Keyboard’a kafa tutan ve Google Play Store’da en çok indirilen klavye araçlarından biri. Sade görünüm ve gelişmiş işlevselliğiyle öne çıkan Gboard pek çok özellik sunuyor. Bu uygulamayı tercih etmeniz ve ayarlar bölümünden gelecek kelimeyi tahmin etmeyi etkin duruma getirmeniz işinize yarayacaktır.

Bu ayarı yapmak için Gboard Ayarları > Metin Doğrulama > Gelecek Sözcük Tahmini seçeneğini etkinleştirin.

Yukarıda “Android telefonda nasıl daha hızlı yazılır?” sorusuna yanıtlar bulmaya çalıştık. Tüm bunların yazma hızınızı arttıracağını umuyoruz. Ayrıca hızlı yazımla ilgili görüşlerinizi yorum bölümünde görmek istiyoruz.

- Advertisment -

1 Yorum

  1. Tamma ama o klavyelerde bende lag oluyo buz yuzden telefonumun kendi klavyesini kullaniyorum. Turkce karakterleri ekledigim zaman alan daraliyir. Eklemesemde boyle yaziyir bi tuhaf oluyor. Ama biyle hizli yaziyor. Tahminler cok kotu zaten onlara hic deginmek istemiyorum.Swiftkey de tahminde iyi ama mukkemmel otesi degilm cumlenin ya da kelimenin sonundaki ekleri otomotatik olarak getirmiyir bu cok sinir bizucu uwu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -