Ana SayfaNasıl yapılır?Twitter hesabım neden kilitlendi? | Çözüm

Twitter hesabım neden kilitlendi? | Çözüm

- Advertisment -

Twitter dünya genelinde en çok tercih edilen sosyal medya ağlarından biri. Kendine has yapısıyla ön plana çıkan ve belirli bir karakter sayısıyla kullanıcıların kendilerini hitap etmesini sağlayan Twitter uygulamasında her kullanıcıya ait bir profil bulunuyor ve kişiler takipleşme, gündem takibi vb. noktalarda sosyallaşebiliyorlar. Ancak tüm bu olumlu durumlara karşın Twitter kullanıcıları birtakım problemlerle karşılaşabiliyor. Bunlardan biri de Twitter hesabının kilitlenmesi durumudur.

Twitter yönetimi, diğer pek çok uygulamanın aldığı önlemler gibi sahte hesapları belirli periyotlarda temizlemektedir. Twitter ücretsiz bir platform olduğundan reklam amaçlı kullanım, spam içerik üretimi, aldatıcı yazılım, istenmeyen üçüncü parti uygulamaların kullanımı ve çeşitli diğer nedenlerle istila edilmektedir. Twitter ekibi bu noktada otomatik veya manuel işlemler uygulayarak hesapları askıya alabilmektedir. Peki bu noktada hesabın geçici olarak askıya alınması veya kilitlenmesi altında hangi sebep yatıyor?

Twitter hesap kilitlenmesi ne demek?

Twitter hesabınızın çeşitli nedenlerden dolayı belirli bir süre için kapatılmasıdır. Bu adım kullanıcı güvenliğini sağlamak için olabileceği gibi ceza amacı da taşıyabilmektedir.

Twitter hesap kilitlenme sebepleri neler?

Twitter hesabınızın kilitlenme nedenleri altında pek çok durum yatabilir. Bu durumları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Twitter hesabınıza giriş yapmada başarısız olunması durumunda güvenlik amacıyla hesap geçici olarak askıya alınır. Üst üste başarısız şifre denemelerinin ardından hesap 1 saat boyunca askıda kalır. Bu süre sonunda doğru şifre ile giriş yapabilirsiniz.
  • Twitter hesabınızla ilişkilendirilmiş üçüncü parti yazılımlar nedeniyle hesabınız devre dışı bırakılmış olabilir. Bu durumda daha önceden bağlanmış TweetDeck, Hootsuite vb. araçları etkisizleştirmeyi deneyin.
  • Twitter platformunda hack olayları sıklıkla meydana gelmektedir. Kullanıcıların kimlik hırsızlığı amacıyla gerçekleştirdiği bu ataklar neticesinde hesabın güvenliğinin sağlanması adına hesap kilitleme sistemi devreye sokulur.
  • Yukarıda da belirttiğimiz gibi problem TweetDeck’ten kaynaklı olabilir. Bu durumda TweetDeck platformundan çıkış yaparak uygulamayı sonlandırın. 1 saat bekleyin ve tekrar giriş yapmayı deneyin.

Bahsettiklerimize karşın hesap kilitlenme problemi yaşamaya devam mı ediyorsunuz? Twitter destek ekibi bağlantısını kullanarak yaşadığınız sorunu detaylarıyla iletin. Daha fazla bilgi almak için yorum bölümümüzü kullanın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -