Ana SayfaAndroidTürk Daması indir

Türk Daması indir

- Advertisment -

Türk Daması, Android ve iOS için ücretsiz indirebileceğiniz dama oyunudur. Telefon ve tabletlere uyumlu olarak geliştirilen Türk Dama uygulaması, uygulama mağazalarında yer alan en başarılı oyun uygulamaları arasında yer alıyor. Türk Daması hem bilgisayara karşı hem de arkadaşlarla online olarak oynanabiliyor.

Türklerin zeka oyunlarından biri olan ve stratejiye dayanan damanın sanal versiyonu olarak niteleyebileceğimiz Türk Dama, kullanıcıyı tatmin edebilecek bir arayüz ile geliyor. Gelişmiş algoritmasıyla bilgisayara karşı rekabet edebileceğimiz uygulamayı internet bağlantısı olmadan oynayacağımız gibi, online bağlantı kurarak arkadaşınızla birlikte oynayabilirsiniz.

Oyun içerisinde ahşap ve klasik tahta olmak üzere iki farklı tasarım bulunuyor. Gerekli tasarım ayarını, ses ve grafik ayarlarını yaptıktan sonra oyuna başlayabilirsiniz. Eğer Google Play veya App Store’da dama uygulaması arıyorsanız Türk Daması tercihleriniz arasında olabilir.

Türk Daması özellikleri

Telefon ve tablet uyumlu mobil dama uygulaması cihazınızda az yer kaplayacak boyuttadır. Siyah ve beyaz renkli taşların bulunduğu oyunda taşa dokunduğunuzda ilerleme alanları görüntülenebilir. Profesyonel oyuncuysanız hamle kodları üzerinden oynayabileceğiniz sayı ve rakam sıralaması bulunmaktadır.

Damada seçebileceğiniz farklı tahtalar da bulunuyor. Bunlar mavi-beyaz, mavi-krem, ahşap-krem, yeşil-beyaz ve kül-beyaz renkleridir. Taşlar klasik şekilde yuvarlak olarak gelmektedir ve dama yapmanız durumunda taşın simgesi damanın belirgin olması açısından değişmektedir.

Tekli oyunda taşa hangi renkle başlayacağınızı seçebilirsiniz. Ayarlar kısmından kolaydan zora 6 farklı seviye bulunmaktadır. Buradan bilgisayara karşı hangi zorlukta rekabet edeceğinizi sürükleyerek seçebilir, son hamleyi görme, hamleyi geri alma, öne çıkanlar, çerçeve gösterme, sesli oynama ve yardımcı kontrolü gibi ayarlardan yararlanabilirsiniz.

New game bölümünde rakiple eşleşme, arkadaş davet etme ve davetlerim bölümünden dama oynayabileceğiniz kişileri görüntüleyebilirsiniz. Achievement başarılarınızı, leaderboard sıralamayı, about me ise profilinizi görmenize yarar. Oynadığınız oyunları kaydedebilir ve tekrarına bakabilirsiniz.

Nasıl indirilir?

Boş zamanlarınızı eğlenceli bir şekilde geçirin ve zekanızı geliştirin. Türk Damasını Android ve iOS için Google Play veya App Store uygulama mağazalarını kullanarak, aşağıdaki bağlantı adresleri yardımıyla ücretsiz indirebilirsiniz.

Android için indir iOS için indir

- Advertisment -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -