Ana SayfaNasıl yapılır?TikTok canlı yayın nasıl yapılır?

TikTok canlı yayın nasıl yapılır?

- Advertisment -

TikTok, geçtiğimiz sene ortaya çıkan ve ülkemizi kasıp kavuran video paylaşım platformlarından biri. Her ne kadar TikTok uygulamasına muhalif kişi sayısı fazla olsa da video paylaşım aracı olan TikTok’ta kullanıcı sayısı günden güne artmakta ve ekip kullanıcılara yönelik yeni güncellemeler çıkarmaktadır. Bu güncellemelerden biri de TikTok’ta canlı yayın yapabilme özelliğidir. Kişiler çeşitli montajlar yapıp video paylaşabildiği gibi takipçilerine hitap edebilmek için canlı yayın açma yeniliğinden yararlanabiliyor. Peki TikTok’ta canlı yayın nasıl yapılır?

Sosyal medya araçlarının yaygınlaşması ve birbirine benzer özellikler taşıması her birini cazip kılıyor. Kullanıcılar uygulamalar arası geçiş yaparken güçlük yaşamıyor ve yenisine kolayca adapta olabiliyor. Bunlardan biri de TikTok uygulaması. Her nasıl Facebook, Instagram gibi uygulamalarda canlı yayın yapılabiliyorsa bu TikTok’ta da mümkün. Peki TikTok canlı yayın açma şartları nelerdir? Canlı video başlatmak için ne yapmak gerekiyor?

TikTok canlı yayın nasıl açılır?

Maalesef TikTok’ta canlı yayın yapmanın bazı kriterleri bulunuyor. Yani TikTok’ta herkes canlı yayın açma şansına sahip değil. Belirlenen kurallara göre TikTok’ta yayın yapabilmenin ön koşulu 1000 takipçiye, diğer bir deyişle hayrana ulaşmak gerekiyor. Bu şartın sağlanması durumunda yayın yapmaya başlayabiliyorsunuz.

Kullanıcılar “TikTok canlı yayın yapamıyorum, canlı yayın sorunu, canlı yayın yapılmıyor, buton yok” şeklinde internette araştırmada bulunuyor ve problemlerini dile getiriyor. Maalesef ki bu karşılaşılan problemin çözümü 1000 hayrana sahip olmaktan geçiyor.

Eğer 1000 hayrana sahipseniz aşağıdaki adımları uygulayarak canlı yayın açmanın nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

  • TikTok uygulamasınını başlatın.
  • (+) Artı simgesine basın.
  • Ekranın altında “Video ve Live (Canlı)” seçenekleri çıkacaktır.
  • Ekranı sola kaydırma yaparak “Live” moduna geçin.
  • “Live Olun” (Canlı olun) butonuna basın.

TikTok’ta canlı yayın yapma ile karşılaştığınız sorunlar hakkında yardım almak için yorum bölümünü kullanın.

- Advertisment -

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -