Ana SayfaNasıl yapılır?Telefonda VPN Nasıl Değiştirilir?

Telefonda VPN Nasıl Değiştirilir?

- Advertisment -

İnternet ağı üzerinde herhangi bir kısıtlama olmaksızın kullanabileceğiniz VPN türleri, bağlantı kimliğinizi koruyabilmek için son derece etkili bir yöntem. Aynı zamanda günümüzde sosyal medya siteleri için uygulanan erişim engelleri de VPN ile bir problem olmaktan çıkıyor. İnternet yavaşlatma ya da daha farklı şekilde gerçekleştirilen uygulamalar da VPN kullanımı ile birlikte internetin özgür bir şekilde kullanılmasını sağlıyor.

 Android VPN Nasıl Değiştirilir?

Android telefonunuz için bir VPN kurulumu gerçekleştirmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız adımları uygulayarak bu işlemi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Bu hizmet yurt dışı kaynaklı ücretsiz VPN sağlayıcılarının ile sağlanabiliyor. Bir sanal ağ uzantısı olarak kullanılan VPN, bireylerin internet üzerindeki faaliyetlerini korumak için gerçekten iyi bir yöntem. Ancak burada güvenli bir VPN kullanıyor olmanız önemli bir ayrıntı. Android VPN ayarları nasıl yapılır?

  • Cihazınızın ”Ayarlar” bölümüne girin ve ”Diğer Ağlar” kısmına dokunun.
  • Karşınıza çıkan ekran üzerinden çoğunlukla en altta yer alan ”VPN” bölümüne dokunun.
  • Eğer daha önce bir VPN hizmeti almadıysanız bu kısımda sizden bir ”kimlik bilgisi depolama şifresi” talep edilecektir.  Ekran kilidinizi burada doğru bir şekilde girerek devam edebilirsiniz. Bu şekilde bir sorgulama istenmediği takdirde menünün sağ üst kısmında yer alan ”+” kısmına dokunun.

vpn-android-samsung-wasd-red-2016-ucretsiz-vpn-4-169x300

  • Karşınızdaki ”VPN ekle” kısmında sim yazan bölüme bir isim girebilir ya da ”VPN bağlantım” yazabilirsiniz. Tür kısmına ise ”PPTP” seçeneğine dokunun.
  • VPN sunucu adresi ile ilgili bilgileri ücretsiz bir şekilde ziyaretçileriyle paylaşan http://www.vpnbook.com/freevpn sitesinde aşağıda yer alan sunucu bilgileri yer alıyor. Bu bilgiler düzenli olarak güncelleniyor.

euro217.vpnbook.com

euro214.vpnbook.com

us1.vpnbook.com (US VPN – optimized for fast web surfing; no p2p downloading)

us2.vpnbook.com (US VPN – optimized for fast web surfing; no p2p downloading)

ca1.vpnbook.com (Canada VPN – optimized for fast web surfing; no p2p downloading)

de233.vpnbook.com (Germany VPN – optimized for fast web surfing; no p2p downloading)

Username: vpnbook

Password: CraGe7p

  • PPTP şifrelemesini seçili moda getirin. Hemen ardından görüntülenen alt boşluğa yukarıda yer alan sunucu adreslerinden birini girin.

vpn-android-samsung-wasd-red-2016-ucretsiz-vpn-6-169x300

  • Sonraki ekranda sizden kullanıcı adı ve şifresi istenecek. Yukarıda yer alan kullanıcı adı ve şifresini girebilirsiniz. Ancak yukarıdaki şifre belirli zaman aralıklarıyla güncelleniyor. Bu nedenle yazının üst kısmında yer alan siteye girerek bilgilerin güncel olup olmadığını kontrol edin. Güncel değilse ana sayfanın sol tarafında güncel bilgileri bulabilirsiniz.

vpn-android-samsung-wasd-red-2016-ucretsiz-vpn-8-169x300

  • Kullanıcı adı ve şifreyi de girdikten sonra ”bağlandı” yazısını görüntülemeniz gerekiyor. Ancak ”başarısız” ya da ”bağlanamadı” gibi uyarılar aldığınız takdirde girdiğiniz sunucuyu değiştirerek yeniden deneyin.
  • VPN bağlantınızı kesmek istediğiniz takdirde isimlendirdiğiniz bağlantıya dokunarak ”bağlantıyı kes” kısmını tercih edin.

Bu yöntemler sayesinde herhangi ek uygulamaya ihtiyaç duymadan telefonunuzda ücretsiz Android VPN kurulumu yapabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -