Samsung usb sorunu

-sponsor-

Samsung telefonu bilgisayara bağladığınızda donanım bulunamadı, usb bağlanmadı, donanım yükleniyor fakat yarıda kalıyor, bilgisayar telefonu tanımıyor gibi hatalar alıyorsanız aşağıdaki yöntemleri izleyin.

1- Samsung telefonunuzu güncellemek:

Samsung marka telefonunuzu ayarlardan güncellemek bilgisayara usb kablosu ile bağlanma sorununuzu çözebilir. Telefonu güncellemek için Ayarlar > Telefon Hakkında > Yazılım Güncellemesi adımlarını izleyin.

2- Samsung New Pc Suit programı:

Bilgisayara usb ile bağlandığınızda telefonunuzu tanımayabilir. Usb kabloyu bağladığınızda bilgisayardan ses geliyor fakat donanım bulunamıyor, algılanamadı, yükleniyor deyip de bağlanmıyorsa bu algılama sorununu çözmek için Samsung New Pc Suit programını indirin ve bilgisayarınıza yükleyin. Samsung Kies programı sayesinde telefon bilgisayar tarafından tanınacaktır.

3- Resetlemek:

Samsung telefonunuzu resetlemek, eğer ki telefonunuzun ayarları bozulduysa yahut virüs yüzünden kodlar değiştirilmişse, bilgisayara bağlantı sağlayabilir. Telefonu resetlemek için ayarlar kısmından fabrika ayarlarına dön kısmına gelin ve telefonu resetleyin.

Samsung’un eski modellerinden birine sahipseniz: *#2767*3855# ‘yi tuşlayın. Telefonunuz resetlenecektir.

4- Aygıt Yöneticisi

Usb donanımı bilgisayar tarafından otomatik olarak yüklenmemiş olabilir. Kontrol etmek için Bilgisayarım > Özellikler > Aygıt Yöneticisinden bir hasar veya arıza olmadığını tespit edin. ( Usb yığını bölümünde bir sorun varsa sarı ünlem işareti ile gösterilir.)

5- Kablo:

Kablonuz işlevini kaybetmiş olabilir. Usb kabloları hassastır ve çabucak bozulmaya müsaittir. Eğer yukarıdaki bahsettiğimiz yöntemlerle telefonunuzda herhangi bir değişiklik olmuyorsa başka bir kabloyla bağlanmayı deneyin ve arızanın kaynağını bulun.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz