Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung sarj sorunu

Samsung sarj sorunu

- Advertisment -

Samsung ne kadar son düzey teknoloji özelliklerini barındıran akıllı telefonlar çıkarsa da sorunlar peşini bırakmıyor.   Bunlardan en bariz ve en temeli sarj sorunu. Samsung telefonunuzu sarj ederken 4-5 saat içinde şarjı hemen bitiyorsa, telefonunuzun sarjı %20 lerde olmasına rağmen aniden kapanıyorsa aşağıdaki anlatacağımız yöntemlere göz atarak telefon sarjının süresini uzatabilirsiniz.

1- Sarj aleti:

Samsung sarj aletleri genellikle sarj konusunda Nokia’nın gerisindedir ve belli bir süre sonra telefonu tam sarj etmez. Buna deşarj olma denir. Deşarj yüzünden telefonunuzun bataryasının %100 dolduğu görülür fakat verimliliği düşer. Yani 20 saat dayanan telefonun kullanım süresi 10 saate iner. Bunun önüne geçmek için Nokia telefonlar için olan ve aynı zamanda sizin telefonunuza da uyan sarj aleti almanzda fayda var.

2- Kalibrasyon:

Cihazınız düzensiz şarj oluyorsa sorun telefon performansının yıpranmasından kaynaklı olabilir ve telefon kalibrasyonu ile Samsung şarj sorununa çözüm bulabilirsiniz. Kalibrasyon yapmak ve batarya ömrünü uzatmak, telefonunuzun performansını ilk günkü haline taşımak için :

Telefonunuzun şarjının %50 olması şartıyla *#0228# ‘yi tuşlayın ve Quick Restart’a basın. Telefonu yeniden başlatın ve şarja takarak %100 oluncaya kadar bekleyin.

3- Servis:

Telefonunuzu riske atmak ve herhangi bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız en temizi garanti kapsamı altındaysa servise göndermektir. Yazımız ve diğer bulduğunuz forum sitelerindeki paylaşımlar telefonunuz için risk oluşturabilir.

- Advertisment -
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -