Ana SayfaHaberlerSamsung , Siri'ye rakip Hello'yu çıkarmaya hazırlanıyor

Samsung , Siri’ye rakip Hello’yu çıkarmaya hazırlanıyor

- Advertisment -

Son zamanlarda pek çok firma yapay zeka üzerine çalışmalarını yürütüyor. Yapay zekayı önemseyen ve kullanıcı deneyimini arttırmayı amaçlayan Samsung, icraatlerinin karşılığını alacağa benziyor.

Samsung, tanıtacağı akıllı telefonların yanında işin yazılım boyutuna da el atarak Siri’ye rakip olabilecek Hello sesli asistanı çıkarmaya hazırlanıyor. Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus cihazlarıyla geleceği iddia edilen ve Samsung’un üzerinde çalışmaları tamamladığı Bixby  için alınan Hello ‘nun son patenti kesinleşti.

Samsung, yeni asistan hakkında herhangi bir açıklamada bulunmasa bile Ulusal Fikri Mülkiyet’ten aldığı patent görüntülendi. Patent bilgilerinin paylaşıldığı görselde patent adı, başvuran kişi ve tarih bulunuyor. Patentin detaylarına bakıldığında ise Samsung, Hello yazılımıyla mobil cihazların hatta bilgisayaların içerisinde bulunacak.

Samsung Hello ne işe yaracak?

Samsung, sanal asistan noktasında Apple’ın bayağı bir gerisinde kalmış, uzunca süre Siri’ye alternatif olabilecek bir yazılım geliştirilememişti. Google’ın sanal asistanı bulunuyor, ancak Siri kadar uzman değil. Tüm bunların farkındalığıyla hareket eden Samsung, Hello’yu hayata geçirmek ve Apple ürünlerinde kullanılan Siri asistanına rakip olmak istiyor.

Şu an için hakkında fazla ayrıntıya sahip olmadığımız Hello temelde kullanıcı tercihine bağlı olarak bazı özellikler sunacak. Hello, telefon defterinin ve müziklerin yönetilmesi, bulunduğunuz konuma bağlı hava durumu bilgisinin verilmesi, ilgi duyulan oyunlar, seyahat, haberler, sosyal medya araçları ile ilgili kişiselleştirme ve daha pek çok konuda yardımınıza koşmaya hazırlanıyor.

Samsung Hello nasıl kullanılır?

Samsung’un Bixby’sini kullanmak oldukça kolay olacak. Bixby sesli asistanı başlattığınızda ona Hello demeniz yeterli. Ardından yapacağınız yönlendirme veya vereceğiniz komut ile yeni yardımcınızdan faydalanmaya başlayabileceksiniz.

Her nasıl iPhone’da Siri’ye komut verip yönlendirebiliyorsak, hatta yeri geldiğinde sohbet ediyorsak, bir benzeri durum Samsung’un yeni Bixby’sinde de olacak.

Samsung Bixby hakkında ne düşünüyorsunuz?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -