Ana SayfaSamsungSamsung S3 4.3 Türkçe Rom Yükleme ve Root Etme Rehberi

Samsung S3 4.3 Türkçe Rom Yükleme ve Root Etme Rehberi

- Advertisment -

Samsung teknolojisi dünyanın büyük bir kısmında yaygın bir şekilde kullanılmaya devam ediliyor. Android işletim sistemi tabanlı akıllı telefonlar üreten Samsung, mobil teknolojide oldukça iyi bir seviyede bulunuyor. Android teknolojisi içerisinde yer alan Root sistemi sayesinde cihaz üzerinde tam yetki kullanabiliyor ve çeşitli sistem değişiklikleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Üretici firma, cihazın root edilmesi halinde garantinin ortadan kalkalacağını dile getiriyor. Bu durum root sonrasında cihazı yönetmenin daha profesyonel bir deneyim gerektirdiği ile alakalı bir durum olarak ön plana konulabilir.

Akıllı telefonlarınızı root etme avantajları nelerdir?

  • Sistem üzerinde tam yetki sahibi olma
  • Sistem yedeği alma özelliği
  • Daha farklı rom yükleyebilme şansı
  • Daha değişik ”çekirdek” yükleyebilme
  • Sadece root erişimi gerçekleştiği takdirde kullanılabilen uygulamalara ulaşabilme

Samsung Galaxy S3‘ü yalnızca 5 adımda root edebilmeniz mümkün.

1. adım: İlk olarak Odin 3.07 programını Galaxy S3 USB driverlarını ve SGS3 Root dosyasını indirin.

2. adım: Telefonunuzun ayarlar bölümüne tıklayın. Sonrasında geliştirici seçeneklerine girin ve USB Hata Ayıklama bölümüne tıklayın.

3. adım: Telefonunuzu tamamen kapatın. Ardından Home + ses kısma + güç tuşlarına basılı kalın. Ardından karşınıza çıkan uyarı ekranına devam etmek için ses açma tuşuna basın ve böylelikle cihazınızın Download moduna girmesini sağlayın.

4. adım: Galaxy S3 Driver’larını yükledikten sonra Odin 3.07 programını çalıştırın. Sonrasında cihazınızı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. Odin 3.07 programı bilgisayarınız tarafından tanındıktan sonra karşınıza çıkan ekrandaki ID:COM kısmının mavi olmasını bekleyin.

5. adım: ID:COM kısmının mavi olmasının ardından PDA bölümüne tıklayın ve SGS3 adlı root dosyasını seçin.

Tüm bu adımları gerçekleştirdikten sonra start butonuna tıklayarak cihazınızın root edilmesini sağlayın. Root işlemi gerçekleştirilirken cihazınız birkaç defa kapanıp yeniden açılabilir.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -