Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy telefonum fotoğrafları ters çekiyor

Samsung Galaxy telefonum fotoğrafları ters çekiyor

- Advertisment -

Android işletim sistemli Samsung akıllı model telefonlarda kullanıcılar farklı problemler yaşayabilmektedir. Bunlardan biri de kamera ile ilgili yaşanan sorunlardır. Eğer telefonunuzla çektiğiniz fotoğraflar ters çıkıyorsa bu sorunu düzeltmeniz mümkün.

Ters çekme nasıl düzeltilir, ne yapmalıyım?

Samsung Galaxy modellerinde kullanıcıların sıkça sorduğu sorulardan biri olan ters çekme probleminin sebebi cihazınızın ayna moduna geçmiş olmasıdır. Ayna modunu kapattığınızda ters çekme sorunundan kurtulabilir, fotoğraflarınızı eskisi gibi çekebilirsiniz. Ayna modu açıkken sağdaki kısım solda, yukarıdaki görüntü ise aşağıda gösterilebilir.

Ayna modunu devre dışı bırakmak ve standart fotoğraflar çekebilmek için ses tuşlarından ses azaltma tuşunu kullanmak yaşadığınız sorunu halletmenizi sağlayacaktır.

  • Ters çekme modunu kapatmak için kamera uygulamasını başlatın.
  • Telefonunuzun sağ kısmında bulunan ses tuşlarından ses kısma tuşuna basın.
  • Ayna modunu devre dışı bıraktınız.
  • Ters çekimi tekrar aktif hale getirmek ve ters fotoğraf çekmek için ses arttırma butonunu kullanabilirsiniz.
- Advertisment -

1 Yorum

  1. Merhaba.Ben samsung a12 kullanıyorum.Ön kameram gayet güzel iş çıkararak harika fotoğraflarımı çeke biliyor.Fakat arka kamera bir tek benim yüzümü ters çevirerek çekiyor.Ama başkalarınln yüzünü son derece güzel ve normal bir şekilde çekiyor.Şimdi sorun bende mi kamerada mı?Lütfen yardımcı olurmusunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -