Ana SayfaAndroidSamsung Galaxy S6 ne zaman çıkacak?

Samsung Galaxy S6 ne zaman çıkacak?

- Advertisment -

2014 yılında istediği başarıyı yakalayamayan Samsung firması, çıkaracağı Galaxy S6 modeliyle pazar payındaki dilimini garanti altına almaya çalışıyor. Çin menşeili telefon üreticilerinin 2014 yılında çıkardığı üst düzey akıllı telefonlarla, Samsung hedef ve planlarında birtakım sorunlar yaşıyor. 2015’in ilk çeyreğinde çıkacağına kesin gözüyle bakılan Samsung Galaxy S6 isimli model Amerika’nın Las Vegas kentinde düzenlenmesi beklenen CES (Consumer Electronics Show) 2015 fuarında tanıtılabilir.

Sizin de bildiğiniz üzere 2014 yılında piyasaya sürülen cihazlar üst düzey özellikler taşıyor. Eğer Samsung 2015 yılına damgasını vurmak istiyorsa işlemci, kamera, tasarım, pil gücü ve diğer özellikleri üst düzeye çıkarması gerek. Bunun bilincinde olan Samsung firması yeniliklerle dolu bir akıllı telefon çıkarmayı, mevcut telefonlara göre daha üstün teknik kapasiteye sahip cihazı piyasaya sürmeyi planlıyor.

galaxy-s6-konsept-ozellikler-fiyat-ne-kadar-turkiye

Samsung Galaxy S6 özellikleri ve fiyatı

Bu açıdan yeni telefonun dört çekirdekli Exynos 7420 işlemci ve 3 GB Ram (Bellek) ile geleceği tahmin ediliyor. Bunun yanında kamerasında iyileştirmeler yapılıp 20 MP çözünürlükle karşımıza çıkması muhtemel. Ön kamerası için ise iddialara göre iki farklı bilgi bulunuyor: Galaxy S6 5 Megapiksel veya 8 MP ön kamera ile gelebilir. Kullanılacak ekran teknolojisine baktığımızda, Galaxy S6, 2K ile yani 2560 x 1440 Piksel ekran çözünürlüğü ile raflardaki yerini alabilir.

Galaxy S6 ne kadar?

Tasarım konusunda bildiklerimiz kısıtlı ancak Samsung’un iPhone, HTC, LG modellerinde olduğu gibi alüminyum kasa kullanması beğeni ve cazibe açısından kendi yararlarına olacaktır. Samsung Galaxy S6’nın fiyatıyla ilgili söylemler de bulunuyor. Cihazın Türkiye’de satış fiyatı 2400 Türk Lirası civarında seyredebilir.

galaxy-s6-konsept-ozellikler-fiyat-ne-kadar-turkiye-2

Samsung Galaxy S6 ne zaman çıkacak?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Samsung 2014 yılında Sony, HTC, LG gibi dişli firmalar ve Çinli telefon üreticileri (xiaomi, oppo gibi) tarafından ağır bir darbe aldı. Hatasının ve başarısızlığının bilincinde olan Samsung’un erken hamle yapması ve özellik itibariyle ekstrim donanımlı bir cihaz çıkarması gerekiyor. Beklenen etkiyi yaratamayan Samsung, 6-9 Ocak’ta düzenlenmesi beklenen CES 2015 etkinliğinde Samsung Galaxy S6 modelini tanıtabilir. Her ne kadar düşük bir ihtimal olsa bile Samsung’un düşünceleri arasında S6’yı erken çıkarmak yatıyor. Galaxy S5 satışlarını düşürmemek ve çok daha iyi özelliklere sahip bir model yaratmak varken Samsung tanıtımı şubat ayında gerçekleşecek olan fuara erteleyebilir.

galaxy-s6-konsept-ozellikler-fiyat-ne-kadar-turkiye-3

Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Türkiye’ye ne zaman geleceğini telefonun çıkış tarihi belirleyecek. Tanıtımının ardından ilk Amerika ikinci olarak ise Avrupa’ya dağıtıldığı için ülkemize çıkmasından 2 hafta sonra gelebilir.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -