Samsung Galaxy S5

-sponsor-

Telefon pazarında lider konumuna gelen Samsung bu yıl çıkacak olan Samsung Galaxy S serisinin 5. si için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Samsung Galaxy S5 modelinin kamerasının kaç piksel olacağı, hangi işletim sistemine sahip olacağı, sensörlerin yer alıp yer almayacağı, ekran boyutunun kaç inç olacağı yani donanımsal ve görsel özelliklerinin nasıl olacağı ise büyük bir merak konusu.  İddialara ve bazı açıklamalara göre Samsung Galaxy S5 modelinin nasıl olacağına dair bazı ipuçları var.

İlk olarak Samsung Galaxy S5 telefonu tuşsuz gelebilir. Geçen sene aldığı patentle Samsung, S5’te tuş kullanmamayı tercih edebilir. Bunun yanısıra Android KitKat 4.4 ile gelmesi gelmesi beklenen Galaxy S5 Samsung kullanıcılarına parmak izi sensörü ile sürpriz yapabilir.

Yüz tanıma sisteminin de Samsung Galaxy S5’te kullanılması ön görülüyor. Telefonun yüz hareketlerinize göre açılması, bekleme moduna girmesi, parlaklık arttırma, azaltma, yakınlaştırma gibi özellikleri ile gelmesi ise an meselesi.

samsung-galaxy-s5-mobilkaynak

Samsung firması Patentini aldığı Galaxy Glass’ı yani gözlüğü yeni çıkacak Samsung Galaxy S5 ile birleştirebilir. Bu sayede hiç bir tuşa dokunmadan gözlüğü takarak arama yapabilir, müzik değiştirebilir, mesajlarınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca gözlük size filmi 3D’ye çevirip görüntüleme imkanı da sunuyor.

Tüm son teknoloji özelliklerinin bir arada bulunmasını isteyen Samsung’un bir diğer getirmeyi planladığı yenilik ise dayanıklılık. Telefonun dış malzemesini alüminyum tasarımlı olarak düşünen Samsung yetkilileri Galaxy S5’i su geçirmez, toz, toprak barınmayan bir model olarak sunabilir.

2560×1440 Piksel ekran çözünürlükle gelmesine kesin göz ile bakılan Galaxy S5 5.24 inç ekran ebatlarıyla karşımıza çıkacak. Galaxy S5  560 PP Amoled Ekran olacak. Yine 20 Megapiksellik kamera ile gelmesi beklenen Samsung S5 telefonun yüksek lens ve odaklanma özelliğine sahip olması da beklenen bir diğer özellik. Son olarak Quad HD ekran, 64-Bit lik işlemciyle akıllı telefon kullanıcılarının karşısına çıkması beklenen telefonun piyasada ne zaman yer alacağı ve ne zaman satışa sunulacağı belli değil.

Samsung Galaxy S5 Ne kadar olacak?

Samsung Galaxy S5 akıllı android telefon eğer ki makalemizde bahsi geçen özellikleri barındıracak olursa ortaya çok kabarık bir rakam çıkabilir.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz