Samsung Galaxy S5 Ekran görüntüsü alma

-sponsor-

Samsung’un diğer Android işletim sistemli cihazlarında olduğu gibi Samsung Galaxy S5 ekran görüntüsü yakalama ve kaydetme işlemi aynı. Samsung Galaxy S5 yani Samsung’un 2014 yılında, iPhone ve LG modellerine rakip olarak çıkardığı telefonda telefonda gezerken arkadaşlarımızla paylaşmak ya da saklamak istediğimiz bir notu, fotoğrafı, arkadaşımızın resmini, Instagram’da gördüğümüz bir görseli, Facebook’ta gezerken gördüğümüz komik bir yorumun ekran görüntüsünü çekmek ve çektiğimiz bu kareyi telefonumuza kaydetmemiz çok kolay.

Android işletimli Samsung Galaxy S5’te ekranın görüntüsünü almak için yapmamız gereken şey iki adet tuşa dokunmak. Zaten Galaxy S5’te de iki adet tuş bulunuyor. Home (Menü tuşu) ve Power Tuşu (Telefonu açma kapama) kullanılarak programlara ve birtakım uygulamalara ihtiyaç duymadan istediğimiz görüntünün fotoğrafını size anlatacağımız yöntemle bir o kadar da basit bir metodla çekebileceksiniz.

Yapmanız gereken işlem aşağıdaki resimde görüldüğü gibi fotoğrafını çekmek istediğiniz yere gelip Menü tuşu ve Power tuşuna aynı anda basılı tutmak. Ekrandan gelen ”Çıt” sesiyle ve Kaydedildi yönergesiyle çektiğiniz fotoğrafı dosyalarınızda bulabilir ve rahatlıkla erişebilirsiniz.02_d

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz