iOS iPhone, iPad, iPod’da ekran görüntüsü alma

-sponsor-

    Apple işletim sistemli iPhone, iPad ve iPad cihazlarda ekran fotoğrafı çekmek, bunun nasıl yapıldığını öğrenmek çok kolay. Telefonunuzda veya tabletinizde gezinirken gördüğünüz bir resmin, bir notun, paylaşmak istediğiniz bir fotoğrafın görüntüsünü alabilmeniz için çok büyük bir zahmete girmeniz gerekmiyor.

   iPhone 5s, iPhone 4s ve iPhone 3s ile tabletlerde uygulayabileceğiniz ekran fotoğrafı yakalama ve otomatik olarak kaydetme işleminde yapmanız gereken Power tuşu ile Home Tuşuna birlikte basmak oluyor. Power tuşu telefonunuzu açmaya ve kapatmaya yarayan tuş olmakla beraber, Home tuşu telefonunuzun alt kısmında yer alan tek tuş olarak geçiyor.

  Hızlıca ve kolay bir şekilde anında iPhone, iPad ve iPod için ekran görüntüsü alma, ekran fotoğrafını ve resmini çekmek işte bu kadar basit. Ekran görüntüsünü bir türlü çekemiyorsanız tekrardan anlatalım. İlk önce home tuşuna ve hemen ardından güç tuşuna basıyoruz. Eğer telefonunuzda ”Çıt” diye bir ses duyarsanız ekran görüntüsü yakalama ve kaydetme işlemi tamamlanmış oluyor.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz