Ana SayfaHaberlerSamsung Galaxy Note 5 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung Galaxy Note 5 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

- Advertisment -

Dünyanın her yerinde kullanıcılar tarafından sevilerek kullanılan Samsung cep telefonları her geçen gün geliştirdiği cep telefonları ile insanların hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Cep telefonları sayesinde mesafeler kısaldı ve eskiden şubelere giderek halletmek olduğumuz tüm işlemleri cep telefonumuz ile de halledebilir olduk. Cep telefonları hem iş dünyasında hem de günlük hayatımızda birçok konuda işlerimizi kolaylaştırmış ve hızlandırmıştır. Kredi kartlarına, banka kartlarına olan ihtiyacımızı en aza indirgemiştir. Ayrıca fotoğraf ve görüntülü aramalar ile sevdiklerimizi yanımızda hissetmemizi sağlamıştır. Samsung ürettiği cep telefonları ile oldukça kaliteli bir hizmet sunar. Bunun yanında güncellemeleri ve özelliklerine eklenebilecek diğer yamaları ile telefonunuzu özelleştirmenizi de sağlamaktadır.

Note 5 İle Ekran Görüntüsü Alma Seçenekleri Hakkında

Samsung Note 5 ile ekran görüntüsü alabilmek için birden fazla seçeneğiniz bulunmaktadır. Kullanıcılar tarafından hangisi daha kolay olarak algılanır ve tercih edilirse o yöntem daha sık kullanılmaktadır.

  • Samsung Note 5’te ekran görüntüsü almak için ana menü tuşuna basarken aynı anda güç tuşuna da 1 saniye kadar basılı tutarak ekranın görüntüsünü alabilirsiniz. Daha sonra aldığınız ekran görüntüsünü bildirim çubuğunda inceleyebiliyorsunuz.
  • Samsung Note 5’te ekran görüntüsü almak için uygulayabileceğiniz diğer bir yöntem ise almak istediğiniz görüntü ekranda belirince elinizi sağdan sola ya da soldan sağa doğru hareket ettirerek ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Ancak bu şekilde ekran görüntüsü almak için Samsung Note 5 cep telefonunuzun tüm uygulamalar bölümüne girerek Ayarlar seçeneğine girerek hareketler ve işaretler kısmına daha sonra da ekranı yakalamak için elinizin kenarı ile kaydırın seçeneğine tıklayarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz.
  • Bir diğer yöntem ise Note serisi için özel olarak tasarlanmış olan S pen ile ekran görüntüsü almaktır. Samsung Note 5 cep telefonunuzdan S peni çıkarıyorsunuz ve karşısınıza çıkan Air Command menüsünden ekrana yaz seçeneği üzerine tıklayarak ekran görüntüsünü alabilir ve ekran görüntüsü üzerine notlar alabilirsiniz.

Samsung Note 5 Hakkında

Samsung Note 5 ekran görüntüsü alma seçeneklerinden hangisini tercih ederseniz edin ekran görüntüsü gayet net bir şekilde alınır. Ve daha sonra galeride açılan Screenshot albümüne kaydedilir. Telefonda ayrıntılara önem verilmiş ve müşterilerin tüm ihtiyaçları düşünülmüştür. Telefonda özelliklerine önem veren kişiler tarafından daha yoğun olarak tercih edilen bir cep telefonudur ve müşteriler telefonun hafızası konusunda son derece memnun kalmış hızı içinde olumlu yorumlar ile geri dönüş sağlamışlardır.

Samsung Note 5 S Pen

Samsung Note 5 diğer note serilerinde olduğu gibi S pen telefonun içerisinden çıkarıldığı gibi komutlarınız için hazırdır. Dilerseniz ekrana yazabilir, Kısayol ekleyebilir, görev notu alabilir, akıllı seçim yapabilir ve S note alabilirsiniz. Özellikle not almayı seven insanlar için oldukça kullanışlı bir özelliktir.

Ekran fotoğrafı çekme, ekranın resmini çekme gibi işlemler için gene S pen kullanılabilir. Samsung Note 5 kalemi ile ilgili yapabileceklerinizi aşağıdaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

 

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -