Ana SayfaSamsungSamsung Galaxy Note 4 yeni detaylar

Samsung Galaxy Note 4 yeni detaylar

- Advertisment -

Samsung telefonları hakkında bilgiler veren internet sitesi SamMobile’ın verilerine göre Galaxy Note4, kendi familyası içerisinde yer alan Galaxy S5 ve Alpha’da kullanılan Synaptics Natural IP çözümüne sahip olacak. Bu çözümleme sayesinde tıpkı Samsung Galaxy S5’te olduğu gibi giriş düğmesi üzerinize parmağınızı dokundurarak, sizi otomatik tanıyan telefonunuz sayesinde işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

samsung-galaxy-note-3-vs-galaxy-s4-4

Parmak izi tarayıcısının da çeşitli fonksiyonları bulunuyor. Örneğin, parmak izi işlevlerinden ilkini kullanarak daha önceden telefonunuza tanıttığınız her parmağınız ile farklı işlemler yapabileceksiniz. Mesela, serçe parmağınızla giriş tuşuna dokunduğunuzda direkt olarak Facebook uygulaması açılacak. Baş parmağınızla dokunduğunuzda rehberinize erişeceksiniz. Ya da orta parmağınızla dokunduğunuzda en sevdiğiniz oyun başlayacak..

Samsung Galaxy Note 4’de kesin olarak kullanılması beklenen parmak izi tarayıcısının ikinci marifeti ise ”İnternette oturum açmak.” Bu işlev sayesinde web sitelerinde dolaşırken akıllı cihaz size ait olan parolaları parmağınız sayesinde algılayacak ve Twitter, Gmail, Facebook gibi sitelere giriş yaparken parola girmenize veya kullanıcı adı yazmanıza gerek kalmayacak. Samsung Galaxy S 5’te yer almayan bu özellikler yeni bir güncelleme ile karşınıza çıkabilir. Beklemede kalın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -