Ana SayfaNasıl yapılır?iPhone Rahatsız Etme Modu nedir

iPhone Rahatsız Etme Modu nedir

- Advertisment -

Apple’ın iPhone modellerinde bulunan ”Rahatsız Etme Modu” telefonlarını kurcalayan her kullanıcı tarafından mutlaka görülmüştür. iOS güncellemesiyle birlikte gelen ve pek çok kişi tarafından kullanılmayan daha doğrusu ne işe yaradığı bilinmediğinden incelenmeyen ”Rahatsız etme modu” nedir? Nasıl kullanılır ve ayarları nasıl yapılır?

Eğer iPhone telefonunuzda Rahatsız etme modunu aktif hale getirirseniz, açtığınız bu özelik ile birlikte bütün bildirim sesleri kapanır. Uyuduğunuzda veya dinlenme esnasında bu mod açıksa telefonunuzun sesi çıkmıyor ve hiçbir şekilde ışığı yanmıyor. Ancak iş sadece bununla sınırlı değil. En az sizin kadar akıllı olan iPhone’unuz acil ve çok önemli durumlara karşı tedbir almış ve size kişiselleştirme özelliği sunmuş.

Rahatsız etme modu ayarlaması yaparken dilediğiniz kişileri seçerek yalnızca onlar aradığında telefonunuzda bildirim veya zil sesi çıkmasını sağlayabilirsiniz. Sırasıyla iPhone telefonunuzun tuş kilidini açın > Ayarlara gidin > Rahatsız Etme’ye dokunun. Ayarlarınızı buradan kişiselleştirebilir, tercihinize göre dilediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.  Resimde de görüldüğü gibi yalnızca Favori kişilerin sizi aradığı ya da mesaj gönderdiği vakit telefonunuzdan ses çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında eğer kişi sizi 3 dakika içerisinde ikinci kez ararsa yapacağınız ayarlamalara göre bildirim seslerini açık hale getirebilirsiniz. Son olarak ”Rahatsız etme” ayarlarını aktifleştirmek için ”Her zaman” ya da ”Yalnız iPhone kilitliyken” şeklinde iki farklı seçim hakkınız bulunuyor.

Not: Resimli anlatım iPhone 4S modelinin iOS arayüzüne göre yapılmıştır. iPhone 6S, iPhone 5s ve diğer iPhone modellerinde buna benzer ayarlamaları aynı şekilde yapabilir; modu açabilir ya da kapabilirsiniz. Rahatsız etme özelliği / modu çalışmıyor şeklinde şikayetler alıyoruz ancak bu özellik iOS’un içinde barınan bir uygulama olduğundan çalışmıyor olması mümkün değildir.

 

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -
Their key characteristics are ease of use and modest system requirements. mostbet This feature is called Mostbet in-play betting and is available for most sports events. o’yinlarni Mostbet has over 20 titles for lotteries like Keno and Scratch Cards. mostbet uz After installing the application, open it on your Android device. depozitlar uchun