Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy J7 Virüsler Nasıl Temizlenir?

Samsung Galaxy J7 Virüsler Nasıl Temizlenir?

- Advertisment -

Mobil teknoloji kullanımında yüksek oranda bir artış görünüyor. Bu durum aynı zamanda güvenlik açıklarının aynı oranda artması anlamına geliyor. Dosya paylaşımı ya da mobil internet kullanımı esnasında daha bilinçli bir kullanım olmadığı takdirde cihazınıza virüs bulaşması son derece olağan bir sonuç.

Android işletim sistemine sahip cihazların kullanımı iOS işletim sistemi ile çalışan cihazlara göre daha pratik. Ancak güvenlik açısından iOS bir adım önde görünüyor. Bir Samsung Galaxy J7 kullanıyorsanız cihazınıza virüs bulaşıp bulaşmadığını anlamanın bazı yolları mevcut:

  • Telefonunuzun şarjı normalden daha kısa sürede bitiyorsa bu durum cihazınıza virüs bulaştığının bir işareti olabilir. Virüsler arka planda çalışarak cihazın RAM performansını zorlamaya başlar. Bu da bataryanızın sürekli olarak azalması anlamına geliyor.
  • Cihazınızı kullanırken telefon görüşmelerinizde kesintiler olabilir. Ayrıca cihazınızın interneti de normalden daha yavaş çalışmaya başlar.
  • Cihazınızla bilginiz dışında gönderdiğiniz mesajlar, e-postalar ve diğer durumlar cihazınıza %100 virüs bulaştığı anlamına gelir.

Yukarıdaki belirtileri cihazınızda görüyorsanız Samsung Galaxy J7 virüs temizleme işlemlerine bir an önce başlamalısınız. Öncelikle bir virüs temizleme ve virüslerden koruma uygulaması edinmelisiniz. Bu uygulamalar arasında Avast Software iyi bir seçenek olabilir. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Hemen ardından şu adımları izleyin:

  • Cihazınıza Avast Software indirdikten hemen sonra kullanıcı lisans sözleşmesini onaylayarak ana menüye girin.
  • Uygulamanın size önerdiği akıllı tarama işlemini gerçekleştirin. Avast Software ilk etapta uygulamalarınızı tarayacaktır.

screenshot_2016-10-05-08-27-46

  • Hemen ardından sonuçları inceledikten hemen sonra dosya tarama işlemini başlatın.

screenshot_2016-10-05-08-29-23

  • Tarama işlemlerinden hemen sonra sonuçları gözlemleyebilirsiniz. Cihazınızda virüs bulunduğu takdirde Avast Software virüsleri, kötü yazılımları pasifize edecektir. Böylece daha güvenli bir mobil deneyimin tadını çıkarabilirsiniz. screenshot_2016-10-05-08-32-26 Tarama işlemlerini tamamladıktan hemen sonra gereksiz dosyalardan kurtularak cihazınızın RAM kapasitesini arttırabilirsiniz. Tüm bu işlemler Avast Software ile mümkün! Cihazınızı daha hızlı bir şekilde kullanmak istiyorsanız bu işlemleri uygulayın. Ayrıca Avast Software virüs koruma programından da ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

 

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -