Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy J6 ve J6(+) Plus ekran görüntü nasıl alınır?

Samsung Galaxy J6 ve J6(+) Plus ekran görüntü nasıl alınır?

- Advertisment -

Samsung’un bütçe dostu olabilecek pek çok modeli bulunuyor. Bunlardan biri de Galaxy J ailesine mensup J6 ve J6 Plus modelleri. Android 8.1 ile yüklü gelen modeller kullanıcılara pek çok özellik sunuyor. Bunlardan biri de ekran görüntüsü alma özelliği. Galaxy J6’da ekran görüntüsü almanın çeşitli yolları bulunmaktadır ve bu yazımızda bu yolların neler olduğunu aktaracağız.

Android cihazlarda ekran görüntüsü alma işlemi oldukça kolaydır ve üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duyulmaksızın J6 ve J6+’da mevcut olan ekran fotosu alma özellikleriyle işinizi halledebilirsiniz. Ekran görüntüsü almanın iki farklı yolu bulunmaktadır: fiziksel tuşlar yoluyla ve el hareketiyle. Buna ek olarak ekran görüntüsünü normal şekilde alabileceğiniz gibi bütünün görüntüsünü alma, kaydırmalı görüntü yakalama gibi bir seçeneği de Galaxy J6 veya J6 Plus modellerinde kullanabilirsiniz.

Fiziksel tuşlar ile ekran görüntüsü alma

Bu yolla ekran görüntüsü almak istediğinizde telefonun yanlarında bulunan ses tuşları veya güç tuşundan bir kombinasyon yapmanız gerekir.

 • Görüntüsünü almak istediğiniz sayfaya gidin.
 • Hazır olduğunuzda güç düğmesi ve ses kısma tuşlarına aynı anda basın.
 • Ekran görüntüsü aldığınızda deklanşör sesi ve ekranda bir hareketlenme gerçekleşecektir.
 • Görüntü telefonunuza kaydedildi!

El hareketleri kullanarak J6’da görüntü alma

J6 ve J6 Plus’ta bulunan sensörlerin kullanıcıların bazı hareketlerini tahmin edebilmekte ve buna göre birtakım görevler yürütmektedir. Bunlardan biri de el hareketine göre ekran görüntüsü almaktır.

 • Ayarlar > Gelişmiş Seçenekler > El ile Kaydırma’ya gidin.
 • Özelliği etkinleştirin.
 • J6 modellerinde ekran görüntüsü almak istediğinizde avucunuzu ekran üzerinde sağa veya sola hareket ettirin.

J6’da kaydırma ekran görüntüsü alma

Bu özellik büyük ekran görüntüsü almak isteyen kullanıcıları ilgilendiriyor. Örneğin Whatsapp, Facebook, Instagram, web sayfalarında ve diğer platformlarda ekrana sığmayan ancak sizin için bir bütün olması gereken resimleri tek bir karede almanızı sağlar. Uzun ekran görüntüsü veya kayan ekran görüntüsü olarak da bilinen bu işlem için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Görüntü almak istediğiniz ekran veya sayfaya gidin.
 • Ses azaltma ve güç düğmelerine aynı anda basın.
 • Screenshot (ekran çekimi – SS) alınacaktır ancak bunun yerine ekranda çıkan kaydırma görüntüsü veya daha fazla yakala butonuna basın.
 • İşlemi tamamlamak için ekrana dokunun.

J6 ve J6 Plus’ta artık ekran görüntü almanın nasıl olduğunu biliyorsun. Yoksa bir sorun mu yaşıyorsun? Ekran görüntü alma problemini bizimle paylaş!

- Advertisment -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -