Samsung Galaxy kablosuz internet bağlantısı sorunu (Çözüm)

blank
-sponsor-

Samsung Galaxy S3, S4 ve Galaxy’nin modellerinde yaşanan önemli sorunlardan biri de wi-fi bağlantısı olmasına rağmen telefonun internete girmemesi. Modem çalışıyor, telefon da çalışıyor bağlantı var, ancak erişim sorunu yaşıyorum. Kablosuz internete bağlanmıyor olmasında birden fazla sebep yatabilir.

Peki, Wi-fi açık olmasına rağmen internete bağlanamıyor olma sebebimiz nedir? Dilerseniz çözüm yollarına, problemin giderilmesi için yapılması gerekenlere göz atalım.

  • Kullandığınız modemin markası D-Link Router ise Galaxy ve Router’i yeniden bağlamak sorunun giderilmesini sağlayabilir.
  • Ayarlar > Bağlantılar > Wi-Fi adımlarını izleyelim. Buradan Menü tuşuna basıp gelişmiş’e dokunalım. “Uykudayken Wi-Fi’yi açık tut” seçeneğini Daima olarak ayarlayalım. Telefonun ekran kilidinin sık sık kapanması durumunda bağlantının düşmesi, uygulama içi çakışmaların ortaya çıkmasına yol açıyor olabilir.
  • *#0011# kodunu tuşlayıp, arama buutonuna dokunun. Buradan menü’ye dokunun ve Wi-fi’yi açın.  “Wi-Fi power save mode” durumunu açık’tan kapalı’ya getirin.

galaxy_s4_internet-baglantisi-sorunu

Wi-fi power save mode ne demek?

Telefonun daha az pil tüketmesi için geliştirilmiş bir iç özelliktir. Ekran kilidini kapattığınızda pil tasarruf modu devreye girer ve wi-fi modu kapanarak, arka planda çalışması önlenir. Ekran kilidi açıldığında ise Wi-fi tekrar etkinleşir.

5 Yorumlar

  1. WiFi probleminin kesin çözümü :
    WiFi Connection Manager.apk yı indirin
    Link : http://s2.dosya.tc/server3/jx75r9/WiFi_Connection_Manager.rar.html
    Bu apk yı telefonunuza yükleyin
    Not : Telefonunuzun root’lu olması gerekir
    Telefonun her açılışında otomatik başlayacak şekilde ayarlayın
    Pro sürümüne gerek yok
    Pro sürümündeki tek fark reklamların olmayışı
    Zaten reklam engelleyici kullanıyorsanız sorun yok
    Bundan böyle, asla WiFi kopması yaşamazsınız
    Telefonu restart etseniz bile, WiFi sürekli açık kalıyor

    • Öncelikle Root işlemini çok fazla tavsiye etmediğimizi belirtmek isteriz. Ancak gerekli riskleri alıyor ve diğer tüm denemeleri yapmanıza rağmen Samsung Wifi problemi ile ilgili herhangi bir sonuca varamıyorsanız bu yöntemi de deneyebilirsiniz. Paylaşımın için teşekkür ederiz.

    • Telefonun her açılışında otomatik başlayacak şekilde ayarlayın bunu nasıl yapıcazz acilll lütfen

  2. Slm ben yeni samsung j4 aldım wifi sorunu yaşıyorum nerdeyse kiricam telefonu o duruma geldim servise göturdum yazılımda SORUN var dedi yazılım attı ama sorunum hala devam ediyor yardımcı olursanız sevirim deliricem nerdeyse tasa telefonu kiricam o duruma geldim

    • Merhaba Erhan Bey,
      Böylesi bir problemle karşı karşıya kaldığınız için üzgünüz. Telefona yazılım atılması, tüm ayarlarının sıfırlanması ve ilk günkü kullanıma sahip olmanız anlamına geliyor. Eğer yazılımın yüklenmesi probleminizi çözmediyse kablosuz ağ bağlantısı sorunu donanımdan kaynaklı olabilir.

Yanıt bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here