Ana SayfaHaberlerSamsung 2017 sonunda ilk katlanabilir telefonunu üretebilir

Samsung 2017 sonunda ilk katlanabilir telefonunu üretebilir

- Advertisment -

İnternette dolaşan bir iddiaya göre Samsung, 2017’nin son çeyreğinde ilk olma özelliği taşıyan katlanabilir telefon üretimine başlayabilir. Ancak bir başka iddia da 2017 genelinde katlanabilir telefon görmeyeceğimize işaret ediyor.

Tayvan menşeili tedarikçinin açıklamasına göre, Samsung bu yılın dördüncü çeyreğinde esnek Super AMOLED ekrana sahip telefon üretimine başlamak istiyor. Samsung’un çeşitli teknik nedenlerden dolayı, seri üretime 2018’in ikinci yarısında başlayacağı bekleniyor. Güney Koreli firmanın katlanabilir telefon teknolojisinde karşılaştığı problemlerden başlıcası plastik gövdeli PI (polimid) gerçekliği ve üretim. Şuanda PI alt katmanı üretiliyor, fakat gelecek yılın ilk yarısına kadar tamamlanacağı düşünülmüyor.

Samsung geçtiğimiz sene katlanabilir telefonlarla ilgili Amerika Patent ve Marka Ofisi’ne başvuruda bulunmuştu. Bu da Samsung’un hali hazırda çalışan katlanabilir cihaz prototipi olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca bugünlerde Samsung’un katlanabilir akıllı telefon prototipini WMC 2017 kongresinde tanıtabileceği konuşuluyor. Katlanabilir telefonun nasıl olacağını görmek için bir sonraki yılı beklemek zorunda kalmayabiliriz.

Tüm bunların yanında katlanabilir telefon patenti alan tek firma Samsung değil. Diğer pek çok telefon üreticisinin de USPTO patent başvurusu olduğu biliniyor. Bu firmalar arasında Apple, LG Electronics ve Microsoft gibi markalar yer alıyor. Ve hatırlarsanız LG geçtiğimiz zamanlarda esnek OLED ekran prototiplerini çeşitli etkinliklerde gösterime çıkarmıştı. Bundan hareketle  LG ilk katlanır telefonunu, Samsung’un tanıtımının ardından, muhtemelen 2018’in ikinci yarısında çıkarabilir.

Analistler katlanabilir akıllı telefonların 2019 itibariyle market pazar payının %20’sine sahip olacağını iddia ediyor. Bu sebeple gelecek yılın sonunda çok sayıda katlanır telefon görmeye başlayabiliriz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -