Ana SayfaHaberlerÖSYM Mobil İle Sınav Sonuçlarına Ulaşabilmek Artık Daha Kolay

ÖSYM Mobil İle Sınav Sonuçlarına Ulaşabilmek Artık Daha Kolay

- Advertisment -

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi devrim niteliğinde bir karar almış durumda. 4 Kasım tarihinden itibaren mobil uygulaması ile yayın yapan ÖSYM bu sayede öğrencilerin işlerini kolaylaştıracak gibi görünüyor.

ÖSYM tarafından uzun zamandır beklenen mobil uygulama sonunda kullanıcılar ile buluştu. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından yoğun kullanım nedeniyle kilitlenen www.osym.gov.tr öğrencilere zor anlar yaşatıyordu. Sitedeki yoğunluk nedeniyle sınav sonuçlarını öğrenmek için bir süre daha beklemek zorunda kullanan öğrenciler bu habere çok sevinecek. Mobil uygulamanın yayınlanmasının ardından bundan sonra bu tip problemlerin önüne daha rahat bir şekilde geçebilecek olan ÖSYM, sınav sonuçlarını kendi uygulaması üzerinden açıklayabilecek. Hem Android hem de iOS kullanıcıları tarafından indirilebilen mobil uygulama sayesinde sınav sonuçlarını daha pratik bir şekilde öğrenebilmeniz mümkün. Üstelik geçmişteki sınav sonuçlarınıza internete bağlanabildiğiniz her alandan bu uygulama ile ulaşabilmeniz mümkün.

 

ÖSYM mobil uygulaması henüz Windows kullanıcıları için yayınlanmadı. Ayrıca yayınlanıp yayınlanmayacağı henüz bilinmiyor.

ÖSYM Andrıid mobil uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz: ÖSYM Android İndir

ÖSYM iOS mobil uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz: ÖSYM iOS İndir

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -