Ana SayfaNasıl yapılır?Odin indir (Tüm versiyonlar) | Güncel Sürümler 2019

Odin indir (Tüm versiyonlar) | Güncel Sürümler 2019

- Advertisment -

Samsung Galaxy ve diğer bazı Android işletim sistemine sahip telefon için geçerli olan Odin programı yazılım güncelleme, ROM yükleme, kurtarma modu (recovery) ile kurulum ve kernel yükleme noktasında tercih edilen araçlar arasında yer alıyor. Geliştiricilere ve meraklı kullanıcılara hitap eden Odin programı 10 yılı aşkın süredir ücretsiz hizmet veriyor. Sürekli güncellenen ve daha kolay kullanım sunan Odin’i indirmek isteyen çok sayıda kullanıcı bulunuyor. Bu yazımızda Odin programının tüm 2019 yılında versiyonlarını, güncel sürümü sizlerle paylaşıyoruz.

Odin, Samsung cihaz için geliştirilen ve Windows tabanlı desktop cihazda kullanılabilen bir program. By sayede Samsung Galaxy sistem bölümlerini yönetmek mümkündür. Oldukça kullanışlı bir araç olan Odin ile telefonu rootlama veya özel paket yükleme (custom packages) mümkün. Bu sayede sistem dosyaları değiştirilebilir ve kullanıcılar telefonda bulunan kısıtlamaları kaldırıp özgürce hareket edebilir. Günümüzde programın geliştiricileri ve kaydettikleri gelişme her geçen gün artarken yeni güncellenen yapısı ile sizlere daha iyi hizmet vermek amaçlanıyor.

Odin niçin kullanılır?

“Odin ne işe yarar?” program ile ilgili en çok sorulan sorular arasında. Samsung’a elle yazılım atma, root erişim izni sağlama, Android Nougat, Android Oreo ve Android Pie tabanlı telefonlarda erişim iznini arttırma ve sistemi tam kapasite yönetme gibi imkanlar tanıyor. Odin’in bir diğer en önemli tarafı ise manuel biçimde flaş atma veya yazılım yüklemedir. Telefonun yazılımını güncellemek, yükseltmek hünerleri arasında. Yine ROM yükleme ve fabrika ayarlarına geri gönmede Odin programı işe yaramakta.

Uyarı: Yapacağınız işlemler neticesinde telefonda kayıtlı olan tüm veriler kalıcı olarak silinebilir. Silinen ögeler kurtarılamaz. Olası bir hataya karşılık önlem amaçlı yedek almanızı öneririz. Samsung Galaxy yedek alma için yazımızı inceleyin.

Odin özellikleri

Odin yükleme yapmayı gerektirmez. Bilgisayarda az yer kaplar ve kolay kullanım sunar. Samsung tarafından yayımlanan resmi yazılımı destekler. Samsung Galaxy rootlamayı sağlar. Telefonu indirme klasöründe yer alan PIT dosyası ile yeniden bölümlendirmeye olanak tanır. Tüm Odin sürümleri portable yani taşınabilir şekildedir. Herhangi bir biçimde kurulum yapılmaz. Aşağıda indirme linkleri yer alan araç için yapılması gerek tek şey ZIP dosyasındakileri dışarı çıkarmak ve .exe uzantılı dosyayı çalıştırmaktır.

Odin kullanımı için gereksinimler

Odin’i kullanmak için bazı sistem gereksinimleri, araç ve programlar bulunuyor. Odin kullanmak için Windows PC veya Mac OS işletim sistemine sahip cihaza sahip olmak gerekiyor. Telefon ile bilgisayar arasında bağlantı kurmak için ise USB kablo (microUSB, Type-C vb.) gerekli. Bunun yanında USB sürücüsü güncel olmalı. Yine uzaktan erişim sağlamak için ADB ve Fastboot programı bilgisayarda kurulu olmalı.

Odin indir (Windows)

odin programı
odin programı

Odin Windows için ücretsiz indirilebilen, bilgisayarda az yer kaplayan, kolay kullanım sunan ve portable olarak gelen bir program. Odin için dilediğiniz versiyonu kullanabilirsiniz. Tüm Odin sürümlerini listeledik çünkü kullanım alışkanlığından kaynaklanan tercihler de ortaya çıkabiliyor. Ancak güncel sürümü indirmek sizin için daha işlevsel olacaktır. Odin’in en son sürümü tablonun en altında yer almaktadır. İndirme işlemi devfiles.co üzerinden -harici bağlantıdan- gerçekleştirilebilir.

Version İndirme Bağlantısı
Odin v1.70 İndir
Odin v1.82 İndir
Odin v1.83 İndir
Odin v1.86 İndir
Odin v3.04 İndir
Odin v3.06 İndir
Odin v3.06 İndir
Odin v3.09 İndir
Odin v3.10.5 İndir
Odin v3.10.6 İndir
Odin v3.10.7 İndir
Odin v3.11.1 İndir
Odin v3.11.2 İndir
Odin v3.12.3 İndir
Odin v3.13.1 İndir
Odin v3.13.2 (Yakında) İndir

 

İndirme ile ilgili bir sorun mu yaşıyorsunuz? Odin yükleme ile ilgili sorunlarınızı bizimle paylaşın. Problemlerinizi yorum bölümünde belirtin.

- Advertisment -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -