Ana SayfaNasıl yapılır?Nokia Lumia Modem Olarak Kullanma

Nokia Lumia Modem Olarak Kullanma

- Advertisment -

Akıllı telefon dünyasının içinde barındırdığı özelliklerden biri de telefonumuzu modem olarak kullanabilme avantajıdır. Her markada uygulayabileceğimiz bu işlem ile ister, kablolu ister kablosuz telefonumuz aracılığıyla internete bağlanabiliyoruz. Windows phone 8 işletim sistemine sahipseniz Nokia Lumia 520, Lumia 525, 625, 925, 1020 ile diğer Lumia modellerinde kolayca internete bağlanmak ve telefonumuzu modem olarak kullanmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki adımları takip edin.

asd

Telefonun ayarlar bölümüne girin. En altta yer alan İnternet Paylaşım’a (internet sharing) dokunun ve paylaşımı Switch On yani açık olacak şekilde ayarlayın. İnternet paylaşımını açtıktan sonra hemen altında Kurulum Menüsü başlangıcı çıkar. Oradan Set Up yani Kur’a dokunarak bağlantımızı oluşturalım. Ağ adını ve şifremizi yazalım. Ağ adı ve şifre diğer aygıtlardan telefona bağlanmak için (kablosuz ağ bağlantısında) gereklidir. (İsteğinize göre şifresiz de yapabilirsiniz. )

Telefonunuza ister kablo ile bağlanın isterseniz telefonunuz wireless aracı gibi işlem görsün.

Ücretlendirme nasıl olur?

İnternet paylaşımını açık tutmak için bir hatta sahip olmanız gerekir ve interneti kullanmaya başladığınız andan itibaren veri paketine sahipseniz sahip olduğunuz internet paketi transfer işlemine başlar.

Dikkat: Paketiniz sona erdikten sonra mobil aracınız bakiyenizden tüketmeye başlayacaktır. Faturalı ve faturasız hat sahiplerinin bu konuda temkinli yaklaşmasında fayda var.

 

Ayrıca Ralink Tech uygulaması ile tükettiğiniz veri miktarını öğrenebilirsiniz. Nokia Lumia  telefonu aracılığıyla kaç megabyte kullandığınızı, internete hangi hızla bağlandığınızı görebilirsiniz.

Ralink Tech Uygulamasını İndir

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -