Nokia Lumia 930

-sponsor-

Nokia Lumia serisinin yeni telefonu Lumia 930, 2014’ün ilk Build Sergisi’nde tanıtıldı. 920 modelinin gelişmiş versiyonu olan akıllı telefon tasarım açısından bir alt sınıfındaki telefonla oldukça yakınlık gösteriyor.

nokia-lumia-930

İşletim sistemi olarak yine Windows Phone 8’i tercih eden Nokia’nın akıllı telefonun ekranı 5 inç büyüklüğünde. Ekran kalitesi ise Full HD. Ekranda bunun yanında OLED panel ve Clear Black teknolojisi kullanılmış. Ram’i 2 gb olan Lumia 930’un işlemcisi ise 2.2 GhZ hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800.

 Estetik açıdan biraz farklılık ve çekicilik gösteren modelin kamerası tam 20 Megapiksel. Sabitleme özelliği titremenin ve kaydırmanın önüne geçerek görüntü kalitesini daha arttırıyor. Bunlara ek olarak telefonda Carl Zeiss lens ve Pure View teknolojisi mevcut.  Haac Mikrofon desteği ise müzik dinlerken sesin daha kaliteli çıkmasına olanak sağlıyor.

Nokia Lumia ne zaman çıkacak ? Fiyatı ne kadar olacak?

Türkiye’de ne zaman piyasaya çıkacağı kesin olarak açıklanmamakla birlikte ne kadar olacağı da hala belirsiz. Ancak çıkmadığı halde kullanıcı yorumları oldukça iyi geliyor.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz