Nokia Lumia 530 mu çıkıyor?

-sponsor-

Nokia Lumia 520 ve 525 modellerinin dünya genelinde fazla tercih edilmesi, Windowsphone şirketini harekete geçirdi ve 525’in devamı olacak Lumia 530 modelli telefonun piyasaya sürülmesi için çalışmalara başlandı. Orta seviye bir telefon olması beklenen Lumia 530’un görüntüleri de sızdırıldı.

nokialumia-530-ozellikleri-ne-zaman-cikacak-2

Lumia 530 ilk kez Çin’de görüldü ve özellikleri de ortaya çıktı. Biraz daha büyük ekranla karşımıza çıkacak olan Lumia 530’un ekran boyutu 4.3 inç olacak. Snapdragon 200 işlemciye sahip olmasına kesin gözüyle bakılan Lumia familyasının yeni üyesinin Ram’i de 1 GB olacak. Cihazın sim kilidi olmayacak.

Nokia Lumia 530 ne kadar?

Windowsphone’un yaptığı 8.1 güncellemesiyle tanıtılan sanal tuşlar Lumia 630’un ardından Nokia Lumia 530 modelinde de kullanılacak. Teknik özellikleri açıklanan ve tasarımını ortaya koyan görselin sızdırılmasının yanında Lumia 530’un fiyatı da sızıntı bilgilerin bir parçası oldu. Yukarıda da söylediğimiz gibi giriş ve ekonomik sınıfa hitap eden telefonun fiyatı eğer iddialar doğruysa 179 dolar olacak. Yani Lumia ülkemizde 500- 600 TL arası bir fiyattan satışa sunulabilir.

nokialumia-530-ozellikleri-ne-zaman-cikacak-

Nokia Lumia 530 ne zaman çıkacak?

Teknik ve donanımsal özelliklerinin çoğu basına sızdırılan Lumia modelinin ne zaman çıkacağı ve ne zaman piyasaya sürülüp ülkemizde raflarda yerini alacağı hiçbir şekilde bilinmiyor. Ancak ilerleyen günlerde yapılan açıklamalar doğrultusunda sizleri haberdar edeceğiz.

 

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz