Netflix nasıl iptal edilir? Hesap silme

-sponsor-

Netflix, pek çok sosyal platform gibi hesap kullanımını ve kullanıcı bilgileri ile giriş yapmayı gereken dizi, film, belgesel izleme aracıdır. Ülkemiz de dahil olmak üzere dünya genelinde Netflix’e kaydolan kullanıcı sayısı her geçen gün artmakta ve platform daha fazla kullanıcıya hitap etmektedir. Her ne kadar Netflix’i tercih eden kullanıcı sayısı fazla olsa da Netflix’ten vazgeçen, hesap kapatma ve silme kararı alan kullanıcılar da bulunmaktadır. Peki Netflix hesabı iptal etme nasıl yapılmalıdır?

Netflix kullanıcılara hesap iptal etme özelliği sunmaktadır. Artık Netflix’in sunduğu paketlerden yararlanmak istemiyor ve paketinizi sonlandırmayı tercih ediyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Uyarı: Netflix’ten çıkış yapmak hesabın sonlandırılması ve silinmesi anlamına gelmemektedir. Netflix hesap kapatmak için birtakım işlemlerin uygulanması gerekir.

Netflix hesabı ne zaman silinir?

Netflix ekibi, politikaları gereği kullanıcı bilgilerini geri dönecekleri ihtimaline karşı 10 ay boyunca saklı tutmaktadır. Ardından bilgiler silinmektedir.

Netflix hesabımı kapatırsam ücret öder miyim?

Netflix’ten yapılan resmi açıklamaya göre, hesap kapatma işleminin ardından kullanıcılardan ücret talep ve tahsil edilmemektedir.

Netflix hesabımı iptal ettim, tekrar nasıl giriş yaparım?

Netflix’ten vazgeçen ve bir süre sonra geri dönüş yapmak isteyen kullanıcılar için seçenek bulunmaktadır. Aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak iptal edilen Netflix hesabını etkinleştirmek mümkündür.

Netflix hesap iptali, hesap silme ve kapatma işlemleri hakkında yaşadığınız sorunları yorum bölümünde bizimle paylaşın.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz