Netflix hata kodları ve çözümleri

-sponsor-

Netflix’te kullanıcılar birtakım problemlem yaşamakta ve çeşitli hata kodlarıyla karşılaşmaktadır. Netflix’te görülen hata kodlarının her biri farklı bir anlama gelmektedir ve bunlar için farklı çözüm yolları bulunmaktadır. Peki Netflix hata kodlarının ne anlama geldiğini öğrenmek için ne yapmak gerekiyor? Bu yazımızdan yararlanarak hem sitemizde mevcut olan hem de Netflix üzerinden hata kodlarının ne demek olduğunu öğrenebilirsiniz.

Netflix uygulamasında kullanıcıların karşılaşabileceği onlarca hata kodu bulunuyor ve her biri için farklı bir çözüm yolu bulunuyor. Aşağıdaki listeden hata kodlarının numaralarını ve bunun için uygulanması gereken çözüm yolunu görüntülemeniz mümkündür.

Netflix Hata kodu 13018

Bu problem daha çok mobil cihazlarda ve Android işletim sistemi yüklü aygıtlarda görülmektedir. Telefon veya tablette internet bağlantısının olmaması sonucunda bu hata ile karşılaşabilirsiniz. 13018 nolu kodun düzeltilmesi için modemi kapatmak ve yeniden başlatmak, Wi-fi çekim kalitesini arttırmak, farklı bir kablosuz ağdan bağlantı gerçekleştirmek, modemin resetlenmesi ve ayarlarının yeniden yapılandırılması gerekebilir.

Netflix Hata Kodu 789

789 nolu hata kodunun ortaya çıkması genelde Apple TV cihazlarında gerçekleşmektedir. Problemin giderilmesi için Netflix tarafından önerilen Apple TV’nin yeniden başlatılmasıdır. Apple TV’yi kapalı duruma getirmek, fişini çekmek ve fişi çekiliyken güç düğmesine basarak içerisindeki elektriğin alınması hatanın giderilmesi adına doğru bir yol olabilir.

Netflix Hata Kodu 11003

Daha çok Android cihazlarda karşımıza çıkan bu hatanın sebebi Netflix’in bir ayar doğrultusunda erişime kapatılması veya kısıtlanmasıdır. Geliştirici seçenekleri Android kullanıcılarına geniş yetkiler verir ve buradan uygulamaların kontrolü gerçekleştirilebilir. Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > Sistem (Genel) > Uygulamalar > Etkinlikleri Saklama ‘ya giderek “Etkinlikleri saklama” önünde bulunan işareti kaldırın.

Netflix Hata Kodu 0041

Android telefon veya tabletlerde görülen bu hatanın çözümü için dosya temizliği yapmak veya internet ayarlarını yapılandırmak gerekebilir. Ayarlar > Uygulamalar > Netflix’e giderek “Verileri Sil” veya “Depolamayı Temizle” işlemini gerçekleştirmek Netflix’e sonradan yüklenen dosyaların temizlenmesini ve hata kodunun çözüme kavuşturulmasını sağlayabilir. Bunun yanında 0041 hata kodu çözümü için modemi yeniden başlatmak, düşük kablosuz ağ çekim gücünü yükseletmek, başka bir ağa bağlanmak, modemi resetlemek veya hizmet sağlayıcıya danışmak çözüm oluşturabilir.

Netflix Hata Kodu S7053-1802

Bu hata kodu genellikle Apple cihazlarında ortaya çıkmaktadır. Netflix tarafından desteklenmeyen bir uygulamanın kullanımı S7053-1802 hatası almanıza yol açabilir. Bunun çözümü için Netflix uygulaması “Safari Tarayıcı” üzerinden açılmalı ve “Gizli Göz Atma” ayarı kapalı duruma getirilmelidir. Bunun yanında sahip olunan cihaz düşük özellikler taşıması da bu hatayla karşılaşmanıza sebep olabilir.

Netflix Hata Kodu 15001

Bu hata kodu genellikle Android işletim sistemi yüklü olan modellerde görülmektedir. Çözümü için telefonun sürümünün yükseltilmesi, saat ayarlarının kontrol edilmesi gerekebilir. Tarih ve saati otomatik olarak ayarlayın. Telefonun yeniden başlatılması bazı ayarların sıfırlanmasını sağlar. Cihazı yeniden başlatın. Son olarak Android telefon veya tabletinizi güncellemeyi deneyin.

Netflix Hata Kodu S7354

Netflix’te S ile başlayan hata kodları genellikle MAC cihazlarda ortaya çıkmaktadır. Safari tarayıcının güncellenmemesi sonucunda bu hata ile karşılaşılabilir.

Netflix Hata Kodu 12001

12001 no’lu kod Android telefon veya tabletlerde görülmektedir ve cihazda güncelleme işleminin yapılmasını geektirir. Bunun yanında hata kodunu ortadan kaldırmak için cihazı yeniden başlatmak, uygulama verilerini temizlemek ve başka bir wi-fi ağından bağlantı sağlamak işe yarayabilir.

Netflix Hata Kodu 789

Apple marka televizyonlarda görülen bu hatanın giderilmesine yönelik cihazı yeniden başlatmak gerekmektedir. Apple TV’yi kapatın ve fişten çekin. Elektrik akımının boşalması için cihazı açma düğmesine basın veya 5 dakika kadar bekleyin. Cihazı yeniden başlatın.

Netflix Hata Kodu 13103

Android cihazlarda meydana gelen bu hatanın giderilmesi için geliştirici seçeneklerinde yapılan kısıtlamanın açılması gerekmektedir. Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > Sistem (Genel) > Uygulamalar > Etkinlikleri Saklama ‘ya giderek “Etkinlikleri saklama” önünde bulunan işareti kaldırın. (Geliştirici seçeneklerini göremeyen kullanıcılar Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım Bilgileri > Derleme Numarası’na gidin. “Derleme Numarasına” 7 kez basın.)

Netflix Hata Kodu 13007

Google Play Store’dan veya Ayarlar üzerinden Netflix uygulamasını güncelleyin. Hata almaya devam ediyorsanız Android cihazınızı yeniden başlatın ve tekrar deneyin. Hatanın devam ediyor olması durumunda farklı bir ağa bağlanarak Netflix’i kullanın.

Netflix Hata Kodu 113

Apple TV’lerde oturumun başarılı bir biçimde açılamaması durumunda bu hata ile karşılaşabilirsiniz. Sorunu gidermek için “E-posta adresi ve şifrenin” doğruluğundan emin olun. Netflix hesabınızın şifresini sıfırlayın ve yeni bir şifre oluşturarak giriş yapmayı deneyin. Son olarak Netflix uygulamasını cihazdan kaldırın ve tekrar yükleyin.

Netflix Hata Kodu S7361-1253

MAC bilgisayar için karşılaşılan bu hatanın giderilmesi ve çözüm üretilmesi için yapabilecekleriniz MAC OS işletim sistemi sürümünün kontrol edilmesidir. İşletim sistemini güncellediyseniz sürüm yüklsetmeyi deneyin.

Netflix Hata Kodu 1017

Android cihazlarda alınan bu hatanın giderilmesine yönelik Netflix uygulamasında bulunan önbellek dosyalarının ve güncelleme ile yüklenen verilerin temizlenmesi gerekir. Ayarlar > Uygulamalar > Netflix’e gidin. Verileri sil’e basarak güncelleme ile yüklenen dosyaları temizleyin. Uygulamaya tekrar giriş yapmayı deneyin.

Netflix Hata Kodu 0013

Android için karşılaşılan bu hatanın giderilmesine yönelik birden fazla işlem yapmanız ve çeşitli kontrolleri sağlamanız gerekebilir. Bağlandığınız internetin zayıf veya etkin olmaması durumundan dolayı farklı bir kablosuz ağa bağlanın. Netflix’ten kaynaklı olabilecek probleme karşılık farklı bir içeriği başlatın. Aynı hata kodunu görmeye devam ediyorsanız cihazı yeniden başlatın. Netflix Hata Kodu 1017’deki adımları gerçekleştirin. Netflix’i kaldırın ve yeni kurulum gerçekleştirmeyi deneyin.

Netflix Hata Kodu 1018

Android telefon veya tablette görülen 1018 nolu hata kodunun giderilmesine yönelik şu adımlar uygulanabilir: Android cihazınızı yeniden başlatmak arka planda çalışan uygulamaların sıfırlanmasını sağlayabilir. Ayarlar > Uygulamalar > Netflix > Verileri Sil adımı Netflix’e ilk kurulumun ardından yüklenen dosyaların ve önbellek verilerinin temizlenmesini sağlar. Hata kodunun giderilmesinde yardımcı olabilir. Netflix’i telefonunuzdan kaldırın ve tekrardan yükleyin. Tüm bu çözüm yollarına rağmen hata almaya devam ediyorsanız telefon üreticisiyle görüşmeniz gerekebilir.

Netflix Hata Kodu H7080

H7080 içeren Netflix hatasının giderilmesi için Windows bilgisayarda Netflix’in güvenli site olarak işaretlenmesi gerekir. İnternet Explorer tarayıcıyı başlatın. Araçlar > İnternet Seçenekleri > Güvenlik > Güvenilen Siteler > Siteler’e gidin. Sunucu Doğrulaması İste önünde bulunan tiki kaldırın. Eğer mevcutsa Web siteleri içerisinde bulunan ve içerisinde Netflix geçen siteleri kaldırın. Güvenli sitelere “*.netflix.com“u ekleyin.

Netflix Hata Kodu 300

Kullanıcılar Sony marka cihazlarda veya Blu-ray oynatıcılarda Hata kodu 300 ile karşılaşabilmektedir. Bu hatanın giderilmesi için ekranda çıkan “Retry” (Tekrar dene)’ye basın. Hatanın giderilmesine yardımcı olmadıysa 4-5 dakika bekleyip “Retry”ye basın.

Sitemizde sahip olduğunuz hata kodunu bulamıyor musunuz? Aşağıdaki Web adresini ziyaret ederek karşılaştığınız kodu arama kısmına yazın ve karşınıza çıkan yönergeleri takip edin.

 NETFLIX HATA KODLARI VE ÇÖZÜM

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz