Ana SayfaNasıl yapılır?Mobil Teknoloji 3.3 trilyon gelir, 11 milyon kişiye istihdam sağladı

Mobil Teknoloji 3.3 trilyon gelir, 11 milyon kişiye istihdam sağladı

- Advertisment -

Bildiğiniz üzere mobil teknoloji en hızlı şekilde gelişme kaydeden sektörlerden biri. Bunun en büyük örneği ise son dört senede çıkan akıllı telefonlar, tabletler ve sayısı milyonu geçen mobil uygulamalar. Öyle ki mobil ülke ekonomilerini bile önemli ölçüde etkileyebilen teknolojiye dönüştü.

Kendi içerisinde yüzlerce alt grup, farklı uzmanlıklar, istihdam alanları yarattı. Danışmanlık şirketi The Boston Consulting Group’ın 2014 yılını kapsayan detaylı araştırmasında ortaya ilginç sonuçlar çıktı. Yapılan araştırmaya göre 2014 yılında dünya genelinde mobil teknolojiler 3.3 trilyon dolar gelir elde etti ve 11 milyon insana yeni bir iş kapısı araladı.

mobil-teknoloji

Gelişmiş ülkeler mobil teknolojiye gelirlerinin %12’sini ayırıyor. Bu oran Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerde %40 civarında seyrediyor. Ülke GSYİH’lerine ABD, Almanya, Güney Kore, Brezilya, Çin ve Hindistan 1.2 trilyon dolar katkı sağladı. Son olarak rapora göre 2020 yılına kadar araştırma, geliştirme ve altyapı yatırımları için 4 trilyon dolar ayrılmalı. 2009 ile 2013 yılları arasında bu rakam 1.8 trilyon dolar idi.

- Advertisment -
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -