Ana SayfaNasıl yapılır?Linkedin hesap silme nasıl yapılır?

Linkedin hesap silme nasıl yapılır?

- Advertisment -

Linkedin, iş dünyasına dair kullanıcıların bilgi alışverişinde bulunmasını sağlayan ve iletişim kurmasına olanak tanıyan sosyal paylaşım platformları arasında yer almaktadır. Firmaların, işverenlerin ve iş dünyasında yer alan kullanıcıların kendilerini tanıtması Linkedin’de mümkün. Ağ oluşturma temelli Linkedin her geçen gün büyürken daha fazla kullanıcıya hitap etmeyi amaçlıyor. Her ne kadar üye olan sayısı artsa da Linkedin’i kullanmayı bırakanlar ve hesaplarını silme kararı alanlar da mevcut. Bu yazımızdan yararlanarak Linkedin hesap silme işleminin nasıl gerçekleştirildiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Linkedin, Türkiye’de de sıkça kullanılan ve şimdilerde iş sektöründe başı çeken bir alan. Kişiler ve firmalar burada kendi yeteneklerini sergilerken interaktif iletişimin gerçekleşmesi sağlanıyor. Facebook, Instagram benzeri bir biçimde kullanıcılar profil oluşturabiliyor ve kendi biolarına açıklamalar girebiliyor. Bunun yanında Linkedin’de yetenekler, uzmanlık alanları, eğitim bilgileri, performans ve eylemler sergilenebiliyor. Linkedin bu alanlarda kişilerin ve firmaların kendilerini tanıtmasına izin verirken kimi kullanıcılar tercihlerini hesap kapatmadan yana kullanabiliyor.

Hesap silmek diğer platformlarda olduğu gibi Linkedin’de de mümkün. Ancak hiçbir kullanıcı sistemli site kullanıcı kaybetmeyi istemeyeceği için Linkedin hesap kapatma işlemi 2019 yılında biraz zor olabiliyor. Linkedin’de hesabı kalıcı olarak silme zannedildiği kadar zor bir işlem değildir. Firmanın sizden istediği silme nedenlerini girmeniz neticesinde hesabı kaldırmak ve kullanım dışı bırakmak mümkündür.

Linkedin hesap silme nasıl yapılır?

Linkedin’de hesabı kapatmak oldukça kolay bir işlemdir. Aşağıdaki adımları takip ederek Linkedin kullanmaya veda edebilirsiniz.

  • Linkedin.com adresine gidin.
  • Hesabınıza giriş yapın.
  • Linkedin hesap silme link 2019 bağlantısına gidin.
  • Hesabı kapatmak isteme sebebinizi seçin.
  • İleri’ye basın.
  • Çıkan uyarıyı onaylayın.

Linkedin hesap ayarları ile ilgili karşılaştığınız sorunları yorum bölümünde bizimle paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -