Ana SayfaHaberlerLG G6'nın hangi işlemci ile geleceği kesinleşti

LG G6’nın hangi işlemci ile geleceği kesinleşti

- Advertisment -

LG’nin son gözdesi olacak amiral gemisi G6’nın tanıtımına çok az bir zaman kaldı. Geçtiğimiz yıl LG G5 ile mobil dünyaya modüler tasarım yeniliğini sunan ve istediğini elde edemeyen LG’nin , formatını yenileyerek yekpare kasa ile gelmesine kesin gözle bakılıyor.

LG’nin G6’da yapacağı tasarım değişikliklerinin ve bu konuda sunacağı yeniliklerin yanından donanımının nasıl olacağı yönünde bilgiler gelmeye devam ediyor. CES 2017 sunumundaki slayt gösterisinden çekilen bir karenin paylaşılması LG’nin hangi işlemciyi kullanacağını gösteriyor: Snapdragon 821.

G6’da pek çok platformda işlemci birimi olarak Snapdragon 835’in tercih edilebileceğinden söz edilmiş, ancak Snapdragon 821 ile gelme ihtimalinin de bulunduğu belirtilmişti. Qualcomm’un Snapdragon 835 üretimi için Samsung ile anlaşması ve bu işlemci birimlerinin Galaxy S8 ve S8 Plus cihazlarında kullanılacak olması sebebiyle LG’nin iki seçim hakkı vardı. Ya Samsung Galaxy S8’in tanıtımından sonra kendi modelini çıkarmak ya da Snapdragon 821’i tercih etmek.

LG, Qualcomm ile anlaşıp işlemci olarak Snapdragon 835’i kullamayı seçseydi, en az mayıs ayına kadar beklemek zorunda kalacaktı. Tarihin geç olması Galaxy S8 ile olan yarışın gerisinde bırakabilirdi. Zaman mobil cihaz üreticileri için oldukça önemli ve LG’nin Samsung’un bir buçuk ay gerisine düşmesi, kârdan çok zarar getirebilirdi.

Ayrıca Snapdragon 821, her ne kadar geçen yıla ait olsa en az 835 kadar performanslı çalışıyor. “Telefonumun tüm özellikleri son model olsun.” diyen kullanıcılar da vardır elbet ancak, gerekli optimizasyon ve performans ayarlaması yapıldıktan sonra Snapdragon 821 tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde olabilir.

LG’nin G6’da Snapdragon 821 işlemciyi kullanacağı bilgisinin yanında sızdırılan görsele göre, amiral gemisinin suya ve toza karşı dayanıklı olacak. Parmak izi sensörünün arka kısımda yer alacak ve G6 Full Vision 5.7 inç büyüklüğünde ekran ile gelecek.

İlginizi çekebilir:

LG G6 hakkında tüm haberler, çıkış tarihi, sızıntı ve fiyat
LG G6’nın her açıdan görselleri ortaya çıktı

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -