Ana SayfaHaberlerKoç Holding, Yapay Zeka Aracı KoçGPT'yi İş Süreçlerinde Kullanmaya Başladı

Koç Holding, Yapay Zeka Aracı KoçGPT’yi İş Süreçlerinde Kullanmaya Başladı

- Advertisment -

Koç Holding, dijital dönüşüm programı kapsamında son dönemin öncül teknolojisi olan üretken yapay zeka alanına giriş yaparak, KoçGPT adını verdiği yapay zeka aracını kullanmaya başladı.

Koç Topluluğu çalışanları, KoçGPT uygulaması aracılığıyla e-posta ve toplantı yönetimi, metin düzenleme, dil çevirisi gibi modüllerle ofis çözümlerine erişebilirken, aynı zamanda etik ilkeler ve uyum politikaları alanındaki sorulara da hızlıca yanıt alabiliyor.KoçGPT, güvenlik, hız, kapasite ve veri analizi performansıyla kurumsal ihtiyaçlara yönelik özelleştirme imkanları sunuyor.

Koç Holding Bilgi Teknolojileri Koordinatörü Alphan Kimyonok, KoçGPT’nin hayata geçiş sürecinde, veri paylaşımının gerçekleştiği ve modellerin eğitildiği bir ortamda kurumsal senaryoların belirlenmesinin zorlu bir süreç olduğunu belirtti.

Kimyonok, KoçGPT’nin amacının üretken yapay zekâ teknolojisini çalışanlara ulaştırmak olduğunu ve bunu yaparken de veri güvenliğini ve gizliliğini ön planda tuttuklarını vurguladı.

KoçGPT, Microsoft Azure OpenAI servisi ile entegre edilen GPT-4 Turbo alt yapısıyla destekleniyor. KoçGPT programının devamlılığını sağlamak ve özel çözümler üretebilmek adına KoçDigital bünyesinde ‘GenAI Mükemmeliyet Merkezi’ni kuran Koç Holding, teknolojik alandaki ilerlemeleriyle dikkat çekiyor.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -