Ana SayfaHaberlerKameradan soru çözen uygulama Photomath'a olan ilgi hızla artıyor

Kameradan soru çözen uygulama Photomath’a olan ilgi hızla artıyor

- Advertisment -

Telefonun kamerasından çekilen matematik sorularını çözmeye yarayan uygulamaya ilgi gün geçtikçe artıyor. Özellikle okulların açılmasıyla öğrencilerin dikkatini çeken Photomath fotoğraf ile kullanılan bir hesap makinesi görevi görüyor. iPhone için ve Samsung gibi Android işletim sistemi kullanan diğer tüm cihazlar için ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulama matematik problemi çözmede size inanılmaz bir kolaylık sağlıyor.

Photomath matematik sorularını nasıl çözüyor?

Fotoğrafını çektiğiniz matematik sorularını çözmeye yarayan uygulama bunun için zekice hazırlanmış bir argoritma kullanıyor. Buna gelişmiş bir hesap makinesi demek sanırız yanlış olmaz. Bizim hesap makinesine yazmaya olanak bulamadığımız kesir çizgisi, karekök gibi bir çok matematik işlemini telefonun kamerası üzerinden ulaşan Photomath uygulaması bunu hesaplayarak kullanıcıya cevabını veriyor. Bu da bizim işinden çıkılmaz matematik sorularını kolayca çözmemizi sağlıyor.

Daha çok kopya için kullanılıyor

Günümüzde akıllı telefonların okullarda kullanımı eğitim kurumları tarafından izin veliyor. Yani öğrenciler telefonlarını okula getirebiliyor. Bu da Photomath ile kopya çekmenin önünü açıyor. Herkesin bildiği gibi matematik soruları öğrencilerin korkulu rüyası. Her ne kadar desteklenmiyor olsa da artık teknoloji hayatımızı kolaylaştırıyor. Tüm işletmeler zor konularda bilgisayarlardan hatta ileri gelişmiş teknolojilerden destek alıyor. İnsan beyninin gelişmesi için her ne kadar manüel işlemlere ihtiyacımız olsa da tekerleği yeniden icat etmenin pek bir anlamı yok. Ancak eğitim sisteminin yapısı itibari ile şuan için okulda Photomath kullanmak yasak. Matematik işlemlerini telefon dan çekilen bir fotoğraf ile çözülmesi Photomath ile mümkün. Zaman ne gösterecek hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir: Photomath indir

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -