Ana SayfaHaberlerKablosuz şarj ile geleceği söylenen iPhone 8 için kötü haber

Kablosuz şarj ile geleceği söylenen iPhone 8 için kötü haber

- Advertisment -

Apple’ın kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Yürüttüğü projedeki kablosuz şarj teknolojisinin mevcut olandan çok daha farklı olması ise diğer iddialar arasında yer alıyordu. Ancak son raporlar bu iddialar ile uyuşmuyor.

Öncesinde iPhone 8’in tamamen kablosuz şarj özelliği ile geleceği bazı kaynaklarca ortaya atılmıştı. Şarj pedine ihtiyaç duyulmadan, yalnızca prize takılan güç aletinden elektrik akımı alacağı ve Apple’ın bu teknolojisini diğer firmaların da örnek alacağı iddia ediliyordu, fakat Apple’ın tedarikçilerinin hazırladığı rapor bu iddiaları yalanlar nitelikte.

Nikkei ve Ming-Chi Kuo’nun raporunda 2017 yılı içerisinde görücüye çıkacak iPhone’ların kablosuz şarj teknolojisine sahip olacağı yer alıyordu. Japon blog sitesi Mac Otakara‘nın yayınladığı yazı ise bu durumun çok daha farklı olduğunu ortaya koyuyor.

Peki iPhone 8 kablosuz şarj yerine ne yapacak? 

Yine Japon menşeili blog sitesinde yer alan bilgilere göre iPhone 8’i kablosuz şarj etmek için şarj pedine ihtiyaç duyulacak. Ayrıca şarj pedi iPhone 8 ile birlikte gelmeyecek. Ürünü ayrıca satın almak durumunda kalacağız.

Mac Otakara’dan diğer iddialar: 

iPhone 8’de alüminyum yerine cam tasarım kullanılacak. Geçtiğimiz yıl kaldırılan jak girişinin ardından, eski tip kulaklıklar için Lightning adaptörü  kutu içerisinde geliyordu, fakat eski tip kulaklığa sahip kullanıcıların şarj pedinde olduğu gibi bu adaptörü satın almaları gerekecek.

iPhone 8’in kablosuz şarj pedi desteği ile gelmesi durumunda satın alır mıydınız?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -