Ana SayfaNasıl yapılır?Apk nereden indirilir?

Apk nereden indirilir?

- Advertisment -

Apk, Android tabanlı platformlarda çalışan uygulamaların formatıdır. Kısa bir örnekle açıklamak gerekirse her nasıl Windows platformunda çalıştırılan programların dosya uzantısı .exe ise, Android’de çalışan uygulamaların da uzantısı .apk’dır.

Uygulamaları Google Play Store’dan “Yükle” butonunu kullanarak indirdiğimizde aslında .apk uzantılı dosyayı kurmuş ve otomatik yükleme talimatını vermiş oluruz. Örneğin; Whatsapp uygulamasını Google Play Store’dan yüklemekle, Whatsapp’ın resmi sitesinden .apk uzantılı haliyle indirmek arasında bir fark yoktur. Yalnızca Whatsapp.com adresindeki Download butonunu kullandığımızda manuel kurulum işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz.

Bunun yanında her uygulamanın web adresi olmayabilir ya da uygulama geliştiricisi Google Play Store dışında uygulamasının .apk uzantılı dosyasını yayınlamamış olabilir. Peki biz apk dosyalarını nereden indirebiliriz? Apk indirmek için siteler var mı? İşte yanıtlar…

Evet, Android telefon veya tablet için apk dosyası indirebileceğiniz güvenilir siteler bulunmakta. Eğer Google Play Store kullanamama durumunuz var ise veya uygulamaları bu mağaza harici bir kaynaktan indirmek istiyorsanız başvurabileceğiniz apk indirme ve yükleme siteleri bulunuyor.

Apk dosyası nereden indirilir?

Cihazınızda bulunan uygulamayı güncellemek, sıfırdan bir apk dosyası yüklemek ve apk oyun indirmek için yararlanabileceğiniz içerisinde yüzbinlerce uygulama barındıran bir platform bulunuyor.

Gerek sitemizde gerekse Türk sitelerinde apk paylaşım yapılmakta. Ancak dünya genelinde en çok apk indirilen ve sıkça tercih edilen apkmirror.com adresi işinize yarayabilir.

Apkmirror, indireceğiniz uygulamayı arattığınızda sizin için otomatik olarak indireceğiniz sürüm dosyasını oluşturarak indirmeye hazır hale getirilir.

Apkmirror kullanımı, nasıl indirildiği ve ne işe yaradığı hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

ApkMirror nedir, nasıl indirilir ve kullanılır?
- Advertisment -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -