Ana SayfaNasıl yapılır?iPhone'da ekran titremesi ve ekran hareketi nasıl kapatılır?

iPhone’da ekran titremesi ve ekran hareketi nasıl kapatılır?

- Advertisment -

Apple, iPhone kullanıcılarında deneyimi arttırmak için bir derinleştirme algısı yöntemi kullanmakta. Görsel anlamda daha fazla verimlilik almak ve telefondaki uyaranlara karşı hareket etme noktasında geliştirilen bu özellik ile efektler sıkça gözümüze çarpmaktadır, ancak çoğu insan için iPhone ekranın titremesi, uygulamaların hareket etmesi rahatsız edici olabilmektedir. Kimisi için iPhone’da uygulamaların hareket etmesi ve titremesi konsantrasyonu bozduğundan sinir bozucu gelmektedir. Bu yazımızda bu efektleri nasıl kapatabileceğimize göz atacağız.

iPhone’da telefondaki nesnelerin hareketini ve bunların uyarıcı etkisini azatmak veya kapatmak için “Hareketi azalt” özelliğini kullanabiliriz. Bunun için şu adımları izlemeniz yeterlidir:

Hareketi azaltmak için izlenceler

  • Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik’e gidin.
  • Hareketi Azalt’a basın.
  • Hareketi Azalt seçeneğini açıktan kapalı konuma getirin.
  • Bu adımla simgelerin paralaks efektini de kapsayan kullanıcı arayüzündeki hareketlenme azaltılacaktır.
  • Mesaj efektlerini otomatik oynat’ı kapalı duruma getirin.

Yaptığım değişiklik ne işe yarayacak?

iPhone X, iPhone XS, XR, iPhone 8 ve diğer çeşitli iPhone modellerinde kullanıcı deneyimini yükseltmeye yönelik kullanıcılara sunulan bu özelliğin devre dışı bırakılmasıyla standart olarak sunulan geçişler, efektler, yakınlaştırma ve kaydırma efektleri yerine daha az göz yoran ve hareketliliğin az olduğu çözünme efekti kullanılır.

Telefonun hareket ettirilmesi, ekranın döndürülmesi sonucunda uygulamaların konum değiştirilmesinden dolayı hareket etmesi anında beliren efektler devre dışı bırakılır. Yine uygulamaların yanında widgetlarda bulunan efektler de kapalı konuma getirilecektir. Örneğin: Hava durumunu kontrol ederken yağışlı hava simgesinin hareketliliği hareketsiz durumda kalacaktır.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -